PLAYOFF LIGE PRVAKA Roma ispala s dva igrača manje, prolazak Monaca I Celtica

EPA/ANGELO CARCONI

Nogometaši Porta iskoristili su prednost od dva igrača više te nakon 1-1 u prvoj utakmici na svom travnjaku, izbacili su Romu pobjedom na rimskom Olimpicu 3-0.

Talijanska momčad je u Portugalu s igračem manje uspjela izvući remi koji je Romi ostavljao prostor za nadu da će pred svojim navijačima uspjeti preskočiti Porto. No, već u osmoj minuti gosti su preko Felipea poveli. Rominu treneru Lucianu Spalettiju pao je mrak na oči kad je poljski sudac Szymon Marciniak u 39. minuti opravdano pokazao izravni crveni karton kapetanu Danieleu De Rossiju zbog brutalnog starta na Maxiju Pereiri koji je morao izaći iz igre.

Roma je u bezizlaznu situaciju došla kad je u 50. minuti Emerson zaradio izravni crveni karton zbog još jednog brutalnog starta. Porto je svoju veliku brojčanu prednost iskoristio u 73. i 75. minuti, kad su pogotke postigli Layun i Corona te potvrdili prolaz Portugalaca u Ligu prvaka.

Tamo će ponovno igrati i hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić sa svojim Monacom. Subašić je sačuvao svoju mrežu, a Fabinho u sudačkoj nadoknadi potvrdio prolaz francuskog ligaša koji je još iz Španjolske donio prednost 2-1 nad Villarrealom.

Najveću prednost iz prvog dvoboja imao je Celtic koji je na gostovanje kod Hapoela Beer-Sheve donio tri gola viška (5-2). No. škotski prvak je bio na rubu ispadanja. Hapoel je slavio s 2-0 i jedan pogodak mu je nedostajao za plasman u Ligu prvaka, a valja istaknuti da su Izraelci kod 0-0 u 15. minuti propustili realizirati kazneni udarac, jer je Radijev pokušaj zaustavio vratar Craig Gordon. Hapoel je od 48. minute vodio 2-0, ali u preostalih 47 minuta domaći nisu uspjeli postići pogodak koji bi ih odveo u grupnu fazu Lige prvaka. Trener Celtica Brendan Rodgers bio je na rubu još jednog poražavajućeg rezultata, ali se njegova momčad ipak izvukla.

Uz Porto, Monaco i Celtic, u utorak su prednost iz prve utakmice uspjeli obraniti poljska Legia i bugarski Ludogorets te tako izborili nastup u Ligi prvaka.