PLAYOFF Danska i Irska bez pogodaka, odluka u Dublinu

epa06323352 Callum O'Dowda (C) of Ireland in action against Thomas Delaney (R) of Denmark during the FIFA World Cup 2018 play-off first leg soccer match between Denmark and Ireland in Copenhagen, Denmark, 11 November 2017.  EPA/LARS MOELLER  DENMARK OUT

U prvom susretu dodatnih europskih kvalifikacija za SP 2018 u Kopenhagenu su Danska i Republika Irska odigrali bez golova, 0-0, pa će odluka pasti u utorak u Dublinu.

U očekivano tvrdoj utakmici u Kopenhagenu nije bilo golova, a ono malo šansi što su stvorili Danci i Irci obranili su vratari, kojis u bili i najbolji pojedinci susreta.

Danci su bili bolji u prvom dijelu, ali nisu uspjeli zabiti iz dvije velike dvostruke šanse. Prvo je u 12. minuti irski vratar Randolph obranio šut Larsena iz blizine, a potom je na odbijenu loptu natrčao Cornelius,a vratar Middlesbrougha je to ponovno bravurozno obranio. U 32. minuti se ponovno ukazala dvostruka šansa u jednom napadu za Dance – Randolph je obranio šut Eriksena iz daljine, a Sisto potom šalje loptu pokraj vratnice. U 43. minuti istakao se i danski vratar Schmeichel koji je obranio šut Christiea.

Drugo poluvrijeme proteklo je u vrlo opreznoj igri, praktički bez šansi sve do same završnice. Minutu prije kraja Duffy je pokušao glavom ravno u danskog vratara, a u protunapadu je Randolph obranio opasan udarac glavom Poulsena, pa gledatelji na Parken stadionu ipak nisu vidjeli gol.

Irci su zadnji puta igrali na mundijalu 2002. godine, a Danci 2010. godine.

Rezultati dodatnih kvalifikacija:

HRVATSKA – Grčka          4-1 (Modrić 13-11m, Kalinić 19, Perišić 33, Kramarić 49 / Papastathopoulos 30)
Sjeverna Irska – Švicarska 0-1 (Rodriguez 58-11m)