‘Petica’ Manchester Cityja

epa05961044 Manchester City's David Silva (C) is congratulated by his teammates after scoring the opening goal during the English Premier League soccer match between Manchester City and Leicester City held at the Etihad Stadium, Manchester, Britain, 13 May 2017.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

U susretu 35. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Swanse City sa 5-0 i sada ima čak 16 bodova više od Manchester Uniteda.

‘Građani’ su bez stresa odradili dvoboj protiv velškog sastava, a strijelci su bili David Silva (12), Raheem Sterling (16), Kevin de Bruyne (54), Bernardo Silva (64) i Gabriel Jesus (88).

U ranije odigranom susretu Arsenal je pobijedio West Ham 4-1 postigavši tri gola u zadnjih osam minuta utakmice.

“Topnici” su poveli u 51. minuti golom Nacha Monreala, a West Ham je izjednačio u 64. minuti preko Marka Arnautovica. Bio je to njegov deseti gol u zadnjih 16 nastupa, a dodao je i četiri asistencije.

Gosti su se odlično držali do same završnice kada je mladi Irac Declan Rice u 82. minuti načinio veliku pogrešku poklonivši pogodak Arsenalu. Aaron Ramsey je ubacio, a 19-godišnji Rice umjesto da glavom ispuca loptu, se neobjašnjivo sagnuo i propustio loptu koja je ušla u gol. Nakon primljenog gola igra ‘Čekičara’ se raspala i Alexandre Lacazette je golovima u 85. i 89. minuti donio Arsenalu uvjerljivu pobjedu.

U drugom susretu dana Stoke City i Burnley su odigrali 1-1 i Stoke City je nakon ove utakmice jednom nogom u drugoj ligi. Domaćinu su trebala tri boda kako bi ostao u igri za prvoligaški spas, no ipak nije uspio. Stoke je poveo u 11. minuti Badoua N’Diayea, a izjednačio je Ashley Barnes u 62. minuti.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 90 bodova, Manchester United je drugi sa 74 bodova, a treće mjesto drži Liverpool sa 71 bodom.