OI KOŠARKA Litva umalo ispustila nemoguće

EPA/LARRY W. SMITH

Na otvaranju natjecanja u skupini B olimpijskog turnira košarkaša, u kojoj je i Hrvatska, reprezentacija Litve je pobijedila Brazil 82-76.

Bila je to utakmica u kojoj je Litva umalo ispustila čak 30 koševa viška.

Europski doprvak je odlično otvorio utakmicu protiv domaćina Igara. Litva je na koncu prve četvrtine imala deset koševa viška (27-17), a do poluvremena velikih +29 koševa razlike (58-29).

Sredinom treće četvrtine momčad koju vodi Jonas Kazlauskas je imala i + 30 (65-35). No, tada je krenuo veliki povratak Brazila. Do kraja treće dionice Brazil je smanjio na -18, a dvije minute prije kraja susreta na svega četiri koša zaostatka (71-75). Ipak, za veliki podvig nije bilo snage i dovoljno koncentracije i Litva je otvorila turnir pobjedom.

Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Mantas Kalnietis sa 16 koševa i osam asistencija, te Paulius Jankunas sa 15 koševa i sedam skokova. Kod Brazila najefikasniji su bili Leandro Barbosa sa 21 košem i Raulzinho Neto sa 14 koševa.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Hrvatska i Španjolska, a potom i Argentina – Nigerija.