NOVI SHOW NA UPTON PARKU Arsenal prokockao dva gola prednosti, Carroll postigao hat-trick, Koscielny spasio bod

Julian Finney/Getty Images

West Ham i Slaven Bilić danas su nam na Upton Parku ponudili još jedan show. U susretu protiv Arsenala potpuno su preokrenuli vodstvo gostiju od 0:2, ali Wengerovi su nogometaši ipak uspjeli ‘iščupati bod’.

Momčad Slavena Bilića mogla je povesti, odnosno povela je, u 13. minuti. Carroll je opalio škaricama, a na njegov je udarac natrčao Manuel Lanzini i pogodio iz blizine. Ipak, sudac poništava pogodak zbog zaleđa. Na ponovljenim snimkama vidi se da zaleđa nije bilo.

Tada kreće nalet Arsenala. Prvo je Mesut Özil u 18. minuti doveo ‘Topnike’ u vodstvo, nakon dodavanja Iwobija. Arsenal je tada domaćinima ‘sakrio’ loptu, a Alexis Sanchez potvrdio je dobru igru Arsenala u 34. minuti. Duga, lijepa akcija završila je asistencijom Iwobija i pogotkom Sancheza.

Vjerovalo se da će Arsenal tada rutinski privesti poluvrijeme kraju, ili zabiti još koji pogodak. Ali, tada se ukazao – Andy Carroll. Smanjio je vodstvo Arsenala u 44. minuti – na dodavanje Cresswella pogodio je glavom. Samo dvije minute kasnije, već u sudačkoj nadoknadi, Carroll se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu Arsenala i pogodio za izjednačenje. Stadion je eruptirao od veselja.

Nogometaši West Hama u istom su tonu nastavili i drugo poluvrijeme. U 49. su minuti poveli, ali sudac je pogodak Dimitrija Payeta poništio, dosudivši prekršaj Andyja Carrolla u napadu. Carroll odgovara na najbolji mogući način i u 52. minuti dovodi West Ham u vodstvo. Nadskočio je Gabriela, koji mu je malo i pomogao u postizanju hat-tricka.

Utakmica se tada nastavila u visokom ritmu sa pregršt akcija, lijepih poteza i pokušaja obje ekipe. Da se ne ponovi prvo kolo, u kojem je Arsenal izgubio od West Hama na Emiratesu, pobrinuo se Laurent Koscielny u 70. minuti. Iz velike je blizine pogodio za bod Arsenala, najbolje se snašavši u gužvi u domaćem šesnaestercu.

Arsenal je treći na ljestvici sa 59 bodova, deset manje od vodećeg Leicestera. West Ham je ostao na šestom mjestu sa 52 boda, jednim manje od petog Manchester Uniteda, koji ima i utakmicu manje.