Novi poraz PPD Zagreba u Ligi prvaka

epa06561650 Zlatko Horvat (C) of PPD Zagreb in action during the men's EHF Champions League handball match between MOL Pick Szeged and PPD Zagreb, in Szeged, Hungary, 24 February 2018.  EPA/Balazs Czagany HUNGARY OUT

Rukometaši hrvatskog prvaka PPD Zagreba poraženi su na gostovanju kod Pick Szegeda sa 30-28 (11-15) u dvoboju pretposljednjeg, 13. kola skupine A Lige prvaka, čime su si otežali situaciju u borbi za šesto mjesto koje vodi u nokaut fazu.

Zagrebaši su na poluvremenu vodili 15-11, ali su u nastavku dopustili Mađarima da ih sustignu već na polovici drugog poluvremena, a u završnici i prestignu.

Kapetan PPD Zagreba Zlatko Horvat postigao je 11 pogodaka, Damir Bičanić je završio sa pet, a Valentino Ravnić sa tri gola. Strijelce Pick Szegeda predvodio je Mario Šoštarič sa 10 golova, dok su Stas Skube i Bence Banhidi postigli po pet pogodaka.

Nakon nepotpunog 13. kola PPD Zagreb je na sedmom mjestu sa šest bodova, koliko ima i šestoplasirana Wisla Plock koja u nedjelju dočekuje RN Loewen. Kako bi Zagreb zadržao izglede za plasman u nokaut fazu, Wisla ne smije pobijediti Loewen. Vodeći Vardar ima 20 bodova, druga je Barcelona sa 18, ali uz utakmicu više.

PPD Zagreb u posljednjem, 14. kolu dočekuje posljednji Kristianstad. Utakmica je na rasporedu 4. ožujka.