NOVI PORAZ BILIĆA Bournemouth im ‘uvaljao’ četiri gola, remi Leicestera i Tottenhama

U subotu je odigrano šest susreta engleskog Premiershipa. Osim remija bez golova Manchestera i Newcastlea, imali smo prilike vidjeti novi poraz Bilićevog West Hama, i to od novaka u ligi Bournemoutha, Leicester je remizirao sa Tottenhamom, a Aston Villa izgubila kod Crystal Palacea.

Na utakmici između West Hama i Bournemoutha palo je čak sedam pogodaka. Gosti su do 28. minute već vodili sa 2:0. Dvostruki strijelac je bio Wilson. Bilić potom u 35. minuti iz igre vadi Ogbonnu, potom u 46. i Nolana. Do 53. minute West Ham je izjednačio – prvo je u 48. Noble pogodio iz penala, a u 53. Kouyate donosi izjednačenje. Pugh ponovno dovodi Bournemouth u vodstvo u 66. minuti. Jenkinson u 79. minuti dobiva crveni karton, a Bournemouth penal, iz kojeg je precizan Wilson za današnji hat-trick. Do kraja susreta Maiga je u 83. minuti samo smanjio na 4:3.

Crystal Palace je na svom travnjaku bio bolji od Aston Ville sa 2:1. Dann domaćine dovodi u vodstvo u 71. minuti, izjednačuje Villa autogolom Souarea u 7., a konačni rezultat postavlja Sako u 87. minuti. Leicester je kod kuće remizirao sa Tottenhamom. Oba pogotka pala su u razmaku od samo dvije minute. Tottenham je poveo u 81. preko Allija, a Mahrez izjednačuje u 83. minuti. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić susret je pratio s klupe.

Norwich i Stoke također su podijelili bodove – Stoke preko Dioufa dolazi u vodstvo, na asistenciju Shaqirija u 11. minuti, a izjednačuje u 28. Martin. Istim rezultatom završen je susret ozmeđu Sunderlanda i Swansea. Gomis je bio precizan za Swansea u 45. minuti, a izjednačuje Dafoe u 62. minuti.

Sutra su na rasporedu utakmice WBA i Chelsea (14:30), Everton i Manchester City te Watford i Southampton (17 sati). Arsenal i Liverpool igraju u ponedjeljak u 21 sat.