NOGOMET ‘Englezi prvaci svijeta do 20 godina’

epa06022262 Dominic Calvert-Lewin (R) of England scores the 1-0 lead against Venezuela's goalkeeper Wuilker Farinez (L) during the final match of the FIFA U-20 World Cup 2017 between Venezuela and England at Suwon World Cup Stadium in Suwon, South Korea, 11 June 2017.  EPA/KIM HEE-CHUL

Engleska nogometna reprezentacija do 20 godina u nedjelju je u južnokorejskom gradu Suwonu osvojila naslov prvaka svijeta pobijedivši u finalu Venezuelu sa 1-0.

Pogodak vrijedan naslova svjetskog prvaka u 35. minuti postigao je Dominic Calvert-Lewin, 20-godišnji napadač Evertona.

Venezuelanski nogometaši najbliže su izjednačenju došli u 74. minuti, kad su izborili kazneni udarac, ali udarac Adalberta Penarande obranio engleski vratar Frederic Woodman.

U utakmici za 3. mjesto Italija je boljim izvođenjem jedanaesteraca (4-1) pobijedila Urugvaj.