Njemački rukometaši izborili polufinale

epa05493339 Qatar's Bassel Alrayes (C) takes a shot on goal during the men's quarterfinal Handball match between Germany and Qatar of the Rio 2016 Olympic Game at Future Arena in the Olympic Park, Rio de Janeiro, Brazil, 17 August 2016.  EPA/MARIJAN MURAT

Rukometaši Njemačke izborili su plasman u polufinale olimpijskih igara u Rio de Janeiru nakon što su u četvrtfinalu uvjerljivo pobijedili Katar 34-22.

Bio je to sudar aktualnih europskih prvaka i svjetskih doprvaka. Utakmica je bila ravnopravna u prvih 16 minuta, a tada njemački rukometaši serijom 4-0 bježe na 12-8 i nakon toga njihova prednost niti jednog trenutka nije bila manja od četiri gola. U 49. minuti prvi put su imali 10 golova prednosti (28-18), a na koncu je bilo +12.

Njemačku su do pobjede predvodili Fabian Wiede, Uwe Gensheimer i Tobias reichmann sa po pet golova, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Rafael Capote s devet i Žarko Marković sa četiri gola.

Njemačka će u polufinalu igrati protiv Francuske koja je u četvrtfinalu pobijedili domaćine 34-27.

Dvostruke olimpijske pobjednike su do očekivane pobjede nad Brazilom povukli Michael Gigou s osam pogodaka, Daniel Narcisse sa sedam i Cedric Sorhaindo sa šest golova. Najbolji strijelac Brazila bio je Alexandro Pozzer s osam pogodaka.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Slovenija – Danska (22 sata) i Hrvatska – Poljska (četvrtak, 1.30 sati).