Njemačka – Mađarska 2-0

epa05345955 Players of the German team celebrate their 1-0 goal during the international soccer friendly match between Germany and Hungary at the Veltins Arena in Gelsenkirchen, Germany, 04 June 2016.  EPA/ARNE DEDERT

Aktualni svjetski nogometni prvaci Nijemci pobijedili su Mađarsku 2-0 u posljednjem pripremnom susretu oči Europskog prvenstva u Francuskoj.

Njemačka je mađarsku mrežu zatresla već u 56. sekundi susreta, no pogodak Juliana Draxlera je neobjašnjivo poništen zbog zaleđa premda je veznjak Wolfsburga bio u dozvoljenoj poziciji. Njemačka je do vodstva stigla u 39. minuti nakon autogola Adama Langa, a na 2-0 je povisio Thomas Muller u 63. minuti.

Njemačka je ovom pobjedom barem malo isprala gorak okus nakon poraza od Slovačke (1-3) prošle nedjelje. Mađarima je pak ovo bio treći uzastopni susret bez pobjede nakon remija protiv Obale Bjelokosti i Hrvatske.

Njemačka otvara EP utakmicom protiv Ukrajine 12. lipnja, a u grupi C igrat će i protiv Poljske i Sjeverne Irske. Mađari će igrati u skupini F, a u prvom kolu će odmjeriti snage protiv Austrije 14. lipnja. Zatim će igrati protiv Islanda i Portugala.