NESAVLADIV KALINIĆ 631 MINUTU Hajduk – Istra 1961 3-0

fah

U dvoboju 12. kola prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka bili bolji od pulske Istre 1961 s 3-0 (3-0).

Hajduk je do pobjede protiv Puljana došao već nakon prvog dijela u kojem su pali svi pogoci, a nakon 10 minuta igre bilo je 2-0. U 8. minuti branič Istre Renato Gojković je nespretno pogodio vlastitu mrežu, a dvije minute kasnije Jefferson je preciznim i jakim udarcem pogodio sami kut. Na konačnih 3-0 je povećao Mijo Caktaš iz jedanaesterca u 30. minuti.

Utakmica će se pamtiti i po rekordu vratara Hajduka Lovre Kalinića, koji je već nakon osam minuta igre oborio klupski rekord  Danijela Subašića od 548 minuta bez primljenoga gola. Kalinić nije primio gol u sedam dvoboja i ukupno 631 minutu, a rekord HNL-a drži Dinamov  vratar Ivan Kelava s 950 minuta.

Hajduk je ostao drugi s 23 boda, samo  bodom manje od vodećeg Dinama, dok je Istra 1961 sedma s 14 bodova.

Pred 10000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Gojković (8ag), 2-0 Jefferson (10), 3-0 Caktaš (30-pen).