NBA Utah u polufinalu Zapada, Boston poveo protiv Washingtona

epa05938013 Los Angeles Clippers Paul Pierce (L) drives to the basket while defended by Utah Jazz Derrick Favors (C) and Rodney Hood (R) in second half action of their NBA Western Conference playoff round one basketball game in Los Angeles, California, USA 30 April 2017. The Jazz won the game and the series to advance and meet the Golden State Warriors in the next round.  EPA/PAUL BUCK

Boston Celtics su u prvoj utakmici drugog kruga doigravanja Istočne konferencije u nedjelju pobijedili Washington Wizards sa 123-111 i tako poveli sa 1-0 u seriji, dok su Utah Jazz u gostima sa 104-91 svladali Los Angeles Clipperse i plasirali se u polufinale Zapada rezultatom 4-3 u seriji na četiri pobjede.

Isaiah Thomas je dan nakon sestrina pogreba odigrao sjajno, iako mu je u prvoj četvrtini Otto Porter izbio zub, i utakmicu je završio sa 33 pogotka i devet asistencija za Celticse.

Jae Crowder je za Boston dodao 24 koša, Al Horford 21 uz 10 asistencija i devet skokova. Kod Washingtona je Bradley Beal bio najučinkovitiji sa 27 pogotka, a John Wall je ubacio 20 uz 16 asistencija. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je u 18 minuta za Washington zabio deset koševa (šut 3/5), uz tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Utah Jazz su se u Los Angelesu plasirali u polufinale doigravanja Zapadne konferencije prvi put nakon 2010. godine, svladavši u sedmoj utakmici domaćine sa 104-91. Gordon Hayward je predvodio Utah sa 26 pogotka.

Najbolji strijelac Clippersa bio je DeAndre Jordan koji je utakmicu završio sa 24 koševa i 17 skokova, što mu je u sedam utakmica doigravanja sedmi double-double.

Jazz će u polufinalu igrati protiv Golden Statea koji su eliminirali Portland sa 4-0, a prva utakmica je na rasporedu u utorak u Oaklandu.