NBA Sixersi i Pacersi u lovu na Jamesov Cleveland

epa06510024 Indiana Pacers forward Bojan Bogdanovic (L) gets past defending Boston Celtics forward Jayson Tatum (R) during the first quarter at TD Garden in Boston, Massachusetts, USA 09 February 2018.  EPA/CJ GUNTHER

Bojan Bogdanović je ubacio 15 koševa uz pet skokova u pobjedi njegove Indiane 111-104 na gostovanju kod Los Angeles Clippersa, kojom su Pacersi produžili pozitivan niz na pet pobjeda, dok je do desetog uzastopnog trijumfa stigla Philadelphia slavljem 119-102 gostujući kod Charlottea, a Dario Šarić je propustio utakmicu zbog lakše ozljede lakta.

Sixerse je do pobjede predvodio Ben Simmons sa 20 koševa, 15 asistencija i osam skokova, J. J. Reddick je također postigao 20 poena, a najbolji strijelac Philadelphije bio je Marco Belinelli sa 22 koša.

Indiana je do pobjede u Los Angelesu stigla preciznijom završnicom, a ovaj poraz bi mogao skupo koštati Clipperse (41-36) u borbi za doigravanje, u kojoj su sada na desetom mjestu s dvije pobjede manje od osmoplasiranog New Orleansa (43-34). Pacerse je do 46. pobjede predvodio Victor Oladipo sa 30 koševa, 12 asistencija i pet osvojenih lopti.

Indiana (46-31) i Philadelphia (46-30) će u preostalih pet, odnosno šest utakmica u slučaju Sixersa, voditi borbu s Clevelandom (47-30) za treće i četvrto mjesto, pozicije koje donose prednost domaćeg terena u prvom krugu doigravanja. Cleveland je u nedjelju sa 98-97 nadigrao Dallas, a LeBron James je ostvario novi ‘triple-double’ sa 16 koševa, 13 skokova i 12 asistencija. Ante Žižić je kratko sudjelovao u pobjedi Cavsa, toliko da može reći da je ušao u igru.

Golden State Warriorsi više ne mogu uhvatiti Houston, a ne mogu ni izgubiti drugo mjesto. Povratkom Kevina Duranta i Klaya Thompsona u početnu petorku, momčad Stevea Kerra vratila je pobjedničke navike. U nedjelju su svladali Phoenix sa 117-107, a spomenuti dvojac je bio najbolji kod pobjednika: Durant je ubacio 29 koševa uz 11 skokova i osam asistencija, a Thompson je postigao 23 poena.

Kad Sunsi (19-59) već imaju najlošiji učinak u ligi veseli da je Dragan Bender dobro iskoristio neigranje najboljih igrača Phoenixa Devina Bookera i T. J. Warrena. Naš reprezentativac igrao je 36 minuta i završio dvoboj sa 14 koševa i 10 skokova, a 11 poena je ubacio u prvoj četvrtini, nakon koje su Sunsi vodili 24-22. Phoenix je i na poluvremenu imao prednost (59-58), ali Warriorsi su pobjedu osigurali u trećoj četvrtini koju su dobili sa 36-18.

Poput Bendera, dobro je dobivene minute u nedjelju iskoristio i centar LA Lakersa Ivica Zubac u tijesnom domaćem porazu od Sacramenta (83-84). Za 18 minuta na parketu Zubac je ubacio sedam koševa uz 10 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

Mario Hezonja je u gostujućem porazu Orlanda 94-88 u Atlanti postigao 14 poena uz dva skoka i tri osvojene lopte.

Vrlo važnu utakmicu u borbi za doigravanje odigrali su u Denveru domaći Nuggetsi i Milwaukee. U osnovnih 48 minuta gosti su početkom druge četvrtine vodili 14 razlike, da bi pred kraj istog perioda Denver došao do 12 koševa prednosti. Milwaukee je sedam i pol minuta prije kraja osnovnog dijela utakmice imao +18 (102-84), ali pobjednik je odlučen tek u dodatnih pet minuta produžetka, u kojem je Denver na kraju slavio sa 128-125.

Centar Denvera Nikola Jokić završio je dvoboj sa 35 koševa, 13 skokova, pet asistencija i tri blokade, dok je gostujuće strijelce predvodio Jabari Parker sa 35 koševa i 10 skokova. Bucksima (41-36) nedostaje jedna pobjeda da potvrde sudjelovanje u doigravanju, dok će Denver (42-35), devetoplasirana momčad Zapadne konferencije, u preostalih pet utakmica voditi veliku borbu za osmo mjesto s New Orleansom (43-34) i LA Clippersima (41-36). U slučaju nastavka pobjedničkog niza Nuggetsi bi mogli uhvatiti sedmu Minnesotu (44-34) pa i šesto mjesto na kojem su Utah Jazz (44-33).

U ovom trenutku, kad većina momčadi do kraja osnovnog dijela sezone još ima pet utakmica, prema sadašnjem učinku ovo bi bili parovi prvog kola doigravanja: