NBA: Šarić vrlo dobar u porazu Sixersa, Hezonja u početnoj petorci Orlanda

epa06380300 Orlando Magic guard Mario Hezonja (C) of Croatia shoots against Atlanta Hawks forward Ersan Ilyasova (L) of Turkey and Hawks guard Kent Bazemore (R) during the first half of the NBA basketball game between the Orlando Magic and the Atlanta Hawks at Philips Arena in Atlanta, Georgia, USA, 09 December 2017.  EPA/ERIK S. LESSER

epa

Dario Šarić se vratio u akciju nakon propuštene utakmice zbog ozljede oba oka te za 34 minute ubacio 17 koševa uz devet skokova i šest asistencija u porazu Philadelphije 98-105 na gostovanju kod Clevelanda, za koji je utakmicu započeo Ante Žižić i za četiri minute uspio ugrabiti jedan skok i jednom asistirati.

Cleveland je do pobjede vodio LeBron James s novim ‘triple-double’ učinkom od 30 koševa, 13 skokova i 13 asistencija.

Košarkaši Orlanda poraženi su na gostovanju u Atlanti sa 110-117, a prvi put ove sezone u početnoj petorci Magica našao se Mario Hezonja koji je u igri proveo 31 minutu te ubacio sedam koševa uz šest skokova i dvije asistencije.

Ivica Zubac nije sudjelovao u gostujućoj pobjedi LA Lakersa 110-99 protiv Charlottea, a Dragan Bender je u porazu Phoenixa od San Antonija 101-104 igrao pet minuta te imao dva skoka.

Vodeća momčad NBA lige Houston Rocketsi slavili su sa 124-117 na gostovanju kod Portlanda, a najzaslužniji za njihovu devetu uzastopnu pobjedu bio je James Harden postigavši 48 koševa.

NBA rezultati, 9.12.
Cleveland - Philadelphia 105-98
(A. Žižić 4 min, 0 k, 1 s, 1 a / D. Šarić 34 min, 17 k, 9 s, 6 a)
Portland - Houston       117-124
Memphis - Oklahoma City  101-102 (produžetak)

Sjeverozapadna divizija
1. Minnesota     15 11  .577 -