NBA Povijesni preokret Clevelanda u Indianapolisu

epa05918525 Toronto Raptors guard Norman Powell (R) pulls a rebound away from Milwaukee Bucks center Greg Monroe (L) during the second half of the NBA basketball Eastern Conference first round playoff game three between the Toronto Raptors and the Milwaukee Bucks at the BMO Harris Bradley Center in Milwaukee, Wisconsin, USA, 20 April 2017. The Milwaukee Bucks defeated the Raptors to take a two games to one lead in the best of seven game series.  EPA/TANNEN MAURY

Košarkaši Clevelanda nadoknadili su čak 26 koševa zaostatka s kraja prvog poluvremena i svladali kao gosti Indiana Pacerse sa 119-114 te time stigli do vodstva 3-0 u seriji prvog kruga NBA doigravanja.

Milwaukee je u prvoj utakmici pred svojim navijačima s uvjerljivih 104-77 svladao Toronto te Bucksi sada vode 2-1 u seriji na četiri pobjede.

Memphis je iskorstio domaći teren za pobjedu 105-94 nad San Antoniom, kojom su Grizzlies smanjili zaostatak u seriji na 1-2.

Cleveland je do najvećeg preokreta u jednom poluvremenu u povijesti NBA doigravanja vodio LeBron James sa 41 košem, 13 skokova i 12 asistencija. Cavsi su na poluvremenu zaostajali 49-74, da bi u proestale dvije četvrtine nadigrali domaćine sa 70-40. Četvorica košarkaša Clevelanda. Kevin Love, J. R. Smith, Kyrie Irving i Channing Frye postigli su po 13 koševa svaki. Najbolji igrač Indiane bio je Paul George sa 36 koševa, 15 skokova i devet asistencija, ali je iz igre gađao samo 10/28 i nije mogao zaustaviti LeBrona Jamesa kad su gosti započeli preokret. Pacersi će u nedjelju, od 19 sati posrednjoeuropskom vremenu, pred svojim navijačima pokušati izbjeći eliminaciju.

U trećoj utakmkici serije, a prvoj pred njihovim navijačima, Milwaukee Bucksi nijednom nisu dopustili gostujućim Raptorsima da dođu do vodstva te su s uvjerljivih 104-77 nadigrali Toronto. Khris Middleton sa 20 koševa i sedam asistencija te Giannis Antetokounmpo sa 19 poena, osam skokova i četiri asistencije predvodili su domaću momčad. Košarkaši Toronta ostali su na manje od 34 posto šuta, a njihov, iinače, najbolji strijelac DeMar DeRozan je promašio svih osam šutova iz igre. Sa po 13 koševa najbolji strijelci Raptorsa na utakmici bili su Kyle Lowry i Delon Wright. Bucksi u subotu, od 21 sat po srednjoeuropskom vremenu, imaju priliku dovesti Toronto na rub ispadanja.

Istu večer, ali u dva sata iza ponoći, Memphis će pred svojim navijačima pokušati izjednačiti rezultat u seriji sa San Antoniom na 2-2. U noći sa četvrtka na petak Grizzlies su slavili sa 105-94, a ključnom se pokazala treća četvrtina koju je domaća momčad dobila sa 31-17 i u posljednjih 12 minuta ušla sa 18 koševa viška. Mike Conley je za pobjednike ubacio 24 koša uz osam asistencija, a Zach Randolph i Marc Gasol su postigli po 21 poen svaki. U San Antoniju najefikasniji je bio Kawhi Leonard sa 18 koševa, a LaMarcus Aldridge je spojio 16 poena i 11 skokova.