NBA Porazi Orlanda i Lakersa

epa06386160 New York Knicks center Enes Kantor (C) of Turkey scores over Los Angeles Lakers forward Kyle Kuzma (R) during the second half of the NBA basketball game between the Los Angeles Lakers and the New York Knicks at Madison Square Garden in New York, New York, USA, 12 December 2017.  EPA/PETER FOLEY

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja sudjelovao je sa četiri poena i dva skoka za 16 minuta igre u porazu njegovog Orlanda 98-95 na gostovanju kod Brooklyna, dok su Los Angeles Lakersi poraženi u Minnepolisu sa 114-96, a hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je u ovoj sezoni rekordnih 12 minuta te postigao četiri koša uz četiri skoka.

Preostale dvije utakmice, koje su odigrane na NBA parketima prvog dana 2018. godine, odlučene su u produžetku. DeMar DeRozan je sa 52 koša bio najzaslužniji za pobjedu Toronta 131-127 nad Milwaukeejem. Uz postavljanje osobnog rekorda po broju poena na jednom dvoboju, DeRozan je postao i rekorder Raptorsa po postignutim koševima u utakmici osnovnog dijela sezone.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Portland, koji je sa 124-120 slavio u Chicagu. C. J. McCollum je sa 32 koša i osam asistencija bio najbolji kod Trail Blazersa, dok je bivši centar Cedevite i Zadra Jusuf Nurkić ubacio 11 koševa uz 15 skokova.

NBA rezultati, 1.1.
Brooklyn - Orlando     98-95
(M. Hezonja 16 min, 4 k, šut 2/7, 2 s)
Minnesota - LA Lakers 114-96
(I. Zubac 12 min, 4 k, šut 2/3, 4 s)
Toronto - Milwaukee   131-127 (produžetak)
Chicago - Portland    120-124 (produžetak)

Sjeverozapadna konferencija
1. Minnesota     24 14 .632 -