NBA Poraz Orlanda, Hezonja zabio tri koša za osam minuta na parketu

EPA/CJ GUNTHER

Sinoć je od hrvatskih košarkaša u NBA igrao jedino Mario Hezonja koji je u porazu svog Orlando Magica od Phoenix Sunsa u 8:18 minuta zabio tri koša, uz s skoka i jednu asietenciju.

Phoenix Sunsi su sa 107-104 pobijedili Orlando iako su gubili veći dio prvog poluvremena. Brandon Knight je zabio 17 od ukupno 21 koš u drugom poluvremenu, a Alex Len je zabio 20 koševa uz 14 skokova.

Eric Bledsoe je zabio polaganje za Phoenix nešto više od minute do kraja, a utakmicu je završio sa 21 pogotkom i devet asistencija. Magic je imao nekoliko prilika za izjednačenje u zadnjih 30 sekundi, ali je izgubio loptu, a Victor Oladipo i Evan Fournier su promašili svaki po tricu koja bi donijela izjednačenje u zadnjuih pet sekundi. Nikola Vucevic je bio najučinkovitiji kod Orlanda sa 21 košem i 11 skokova.

Minnesota Timberwolvesi su nakon produžetka slavili protiv Los Angeles Lakersa sa 123-122. Kevin Martin je zabio 37 koševa, a Karl-Anthony Towns dodao 26 uz 14 skokova. Martin je pogodio šest trica iz devet pokušaja i zabio je 17 koševa u zadnjoj četvrtini. Kod Lakersa najbolji je bio D’Angelo Russell sa 23 koša, dok je Julius Randle ubacio 20 uz 12 skokova. Damjan Rudež nije bio ni na klupi.

Boston Celtics su slavili u Chicagu gdje su sa 105-100 slavili protiv Bullsa. Isaiah Thomas je zabio devet od ukupno 20 koševa u zadnjih tri minute. Kelly Olynyk je ubacio 15 koševa, Jae Crowder i Evan Turner svaki po 13, a David Lee 12 za Celticse.

Jimmy Butler je predvodio Chicago sa 36 pogodaka, dok je Pau Gasol upisao svoj peti double-double zaredom sa 16 pogodaka i 15 skokova.

Charlotte Hornets su bili bolji od Miami Heata sa 99-81, a Nicolas Batum je upisao triple-double, peti u karijeri, sa 10 pogodaka, 11 skokova i 11 asistencija.Hornets (13-8) su u drugom poluvremenu imali prednost od 30 koševa u jendom trenutku.

Kemba Walker i Marvin Williams su svaki zabili po 18 koševa u trećoj uzastopnoj pobjedi Charlotte. Tyler Johnson je zabio 20 koševa za Miami, a Dwyane Wade id Gerald Green su svaki dodali po 11.

James Harden, koji je jučer odigrao slabo protiv Brooklyna, vratio se u pravoms vjetlu u utakmici protiv Washingtona. Harden je zabio 42 koša, uz devet skokova i sedam asistencija za pobjedu Houston Rocketsaod  109-103 nad Wizardsima.

Corey Brewer je dodao 15 koševa, a Patrick Beverley 14 za Houston. John Wall je sa 26 pogodaka i 12 asistencija te devet skokova predvodio  Washington.

Memphis Grizzliesi su sa 93-92 pobijedili Detroit Pistonse, a Matt Barnes je promašio put s polovice igrališta u zadnjoj sekundi koji je mogao donijeti pobjedu Pistonsima. Marc Gasol je doveo Memphis na 92-90 pogodivši dva slobodna bacanja 29.4 sekundi do kraja. Zach Randolph je bio najučinkovitiji u redovima Memphisa sa 21 pogotkom i 16 skokova, dok je Gasol ubacio 19 koševa i 12 skokova. Andre Drummond je zabio 18 koševa uz 19 skokova za Pistonse, a Reggie Jackson je dodao 18 koševa uz sedam asistencija.