NBA Pobjede Pelicansa, Thundera i Timberwolvesa

Igor Soban/PIXSELL

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, a pobjedu su upisali New Orleans Pelicansi, Oklahoma City Thunder i Minnesota Timberwolves.

New Orleans Pelicans su sa 110-96 svladali New York Knickse na njihovom terenu, a  do pobjede ih je odveo raspoloženi Anthony Davis koji je utakmicu završio sa 40 koševa i 18 skokova. To je za Davisa peta uzastopna utakmica koju je završio s najmanje 20 pogodaka, a u zadnjih 30 sezona samo su tri košarkaša uspjela ostvariti sličan niz – Kevin Love, Charles Barkley i Hakeem Olajuwon.

Davis je utakmicu morao napustiti nakon 29 minuta zbog ozljede koju je zaradio nakon prekršaja kojeg je na njemu napravio Kyle O’Quinn.

Kod New Yorka najučinkovitiji je bio Brandon Jennings sa 20 pogodaka, dok je Carmelo Anthony ubacio 18.

Oklahoma City Thunder su, također u gostima, sa 109-94 bili bolji od Chicago Bullsa u utakmici u kojoj su dominirali od početka.

Nakon serije od 15-2 Thunder je na kraju prve četvrtine vodio sa 25-9. U drugom poluvremenu Oklahoma City je stvorila prednost od 67-50, ali onda su Bullsi zabili sedam koševa zaredom i došli na deset razlike. Nakon toga Russell Westbrook predvodi Thunder u seriji od 20-7 i nešto više od tri minute do kraja Bullsi zaostaju 13 koševa. Westbrook je zabio 21 koš uz devet skokova i 14 asistencija, dok je najučinkovitiji Thunder bio Steven Adams sa 22 pogotka. Enes Kanter je dodao 20 koševa.

Chicago je predvodio Dwayne Wade sa 22 pogotka.

Minnesota Timberwolves su sa 101-92 pobijedili Dallas Maverickse, a Karl-Anthony Towns je zabio 34 koša za slavlje svoje momčadi, od čega 20 u prvoj četvrtini. Uz to je ugrabio i 11 skokova te dodao četiri asistencije.

Osim njega, u redovima Minnesote raspoložen je bio i Ricky Rubio sa 13 pogodaka i 15 asistencija.

Kod Dallasa najbolji su bili Harrison Barnes i Dirk Nowitzki. Barnes je zabio 30 koševa, a Nowitzki 26 uz pet skokova i četiri asistencije. Nowitzki je zabio pet trica iz deset pokušaja i s tih pet trica popeo se na 16. mjesto najboljih NBA “tricaša”.