NBA: Pobjede Chicaga, Golden Statea i New Orleansa

epa05626125 Miami Heat guard Dion Walters (L) drives the ball past Chicago Bulls forward Doug McDermott (R) during the first half of their NBA game at the AmericanAirlines Arena in Miami, Florida USA 10 November 2016.  EPA/RHONA WISE

Sinoć su u NBA igrane tri utakmice, Chicago Bulls su pobijedili Miami Heat, Golden State Warriors su bili uvjerljivi protiv Denver Nuggetsa, a New Orleans Pelicans su upisali prvu pobjedu i to protiv Milwaukee Bucksa.

Dwyane Wade je pogodio dva ključna slobodna bacanja u zadnjim sekundama utakmice i odveo svoje Chicago Bulls do pobjede od 98-95 nad svojom bivšom momčadi Miami Heatom.

Wade je igrao 13 sezona u Heatu prije nego je prešao u svoj rodni Chicago. Utakmicu je završio sa 13 koševa, sedam skokova i četiri asisetncije. Jimmy Butler je dodao 20 koševa, a Robin Lopez i Rajon Rondo po 16 svaki.

Hassan Whiteside je predvodio Miami sa 20 pogodaka i isto toliko skokova. To je njegov šesti double-double u sedam utakmica ove sezone.

Nakon tri četvrtine rezultat je bio izjednačen na 70-70. U te prve tri četvrtine 18 puta se izmjenjivalo vodstvo.

U Denveru su Golden State Warriors sa 125-101 pobijedili Denver Nuggetse, a Stephen Curry je utakmicu završio sa 33 koša od čega je sedam trica. Curry je također upisao sedam asistencija i pet skokova u samo 30 minuta, a Klay Thompson je ubacio 19 koševa.

Kevin Durant, koji se prekjučer izjednačio s Michaelom Jordanom na četvrtom mjestu u povijesti NBA po najduljem nizu utakmica sa 20 ili više koševa u čak 72 utakmice zaredom, jučer je prekinuo taj niz zabivši 19 koševa.
Kod Nuggetsa najučinkovitiji je bio rookie Jamal Murray sa 14 pogodaka.

U Milwaukeeu je Anthony Davis zabio 30 koševa i New Orleans Pelicans su pobijedili prvi put ove sezone, sa 112-106 su svladali Milwaukee Buckse.

4. Denver        3 5 .375 3
5. Minnesota     2 5 .286 3 1/2