NBA: Mavsima triler u Brooklynu

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Brooklyn Netsi i Dallas Mavericksi odigrali su odličnu utakmicu u srijedu navečer u New Yorku, a na kraju su sretniji bili gosti iz Teksasa koji su nakon produžetka slavili sa 119-118, a domaćima nije pomogla odlična šuterska večer hrvatskog košarkaškog reprezentativca Bojana Bogdanovića koji je postigao 17 koševa pogodivši pritom svih pet pokušaja za tricu.

Gosti iz Dallasa imali su priliku odlučiti dvoboj na isteku četvrte četvrtine, imali su šest sekundi za posljednji napad pri rezultatu 108-108, ali Thaddeus Young blokirao je Juana Josea Bareu prilikom njegova prodora pod obruč. Na isteku dodatnih pet minuta posljednji napad pripao je domaćim Netsima, ali šut za pobjedu Jarretta Jacka nije pronašao cilj, te je ostalo 119-118 za Mavse.

Utakmica u Barclays Centeru ostat će upamćena i po tome što je veliki Nijemac Dirk Nowitzki u njoj pretekao Shaquillea O’Neala na šestom mjestu ljestvice strijelaca NBA lige svih vremena. Nowitzki je utakmicu završio sa 22 koša, te je sada na učinku od 28609 poena u karijeri, dok je O’Neal karijeru završio sa 28596 ubačaja.

Ipak, junak pobjede gostiju bio je Barea koji je odigrao utakmicu karijere sa 32 pogotka i 11 asistencija, dok je najbolji kod domaćih bio Young sa 29 koševa i 10 skokova. Bogdanović je na terenu proveo 26:21 minuta, te je za 17 poena potrošio ukupno osam lopti (šut za dva 1-3, trica 5-5), te je sakupio i 4 skoka, te 1 asistenciju.

Dallas je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 16-13, te se izjednačio s Los Angeles Clippersima na četvrtom mjestu Zapadne konferencije, dok je Brooklyn s omjerom 8-21 pretposljednji na Istoku.

Orlando Magic nastavio je s odličnim rezultatima u ovoj sezoni 104-101 domaćom pobjedom protiv Houston Rocketsa. U vrlo zanimljivoj utakmici ključnim se pokazao ubačaj Evana Fourniera koji je akrobatskim ulazom 14 sekundi prije kraja pogodio za 102-101 prednost domaćih. Trevor Ariza u sljedećem je napadu promašio tricu za preokret gostiju, a nakon što je Tobias Harris 1.1 sekundu prije kraja pogodio oba slobodna bacanja za 104-101, očajnički pokušaj Marcusa Thorntona da tricom izbori produžetak završio je na vrhu table. Crnogorac Nikola Vučević sa 21 i Harris sa 19 ubačaja predvodili su Magic, dok je James Harden postigao 31 poen za Rocketse. Mladi hrvatski reprezentativac Mario Hezonja u novoj je pobjedi Orlanda sudjelovao sa 16:20 minuta na parketu tijekom kojih je postigao 2 koša (šut za dva 1-1) uz 5 skokova i 1 asistenciju.

Orlando je trenutačno peti na Istoku s omjerom 17-12, dok je Houston sedmi na Zapadu sa 15-15.

Damjan Rudež nije bio u zapisniku utakmice u kojoj su njegovi Minnesota Timberwolvesi pretrpjeli visok 83-108 domaći poraz od San Antonio Spursa. Kawhi Leonard sa 19 ubačaja bio je najefikasniji kod gostiju koji su ostvarili sedmu pobjedu zaredom, dok je Zach LaVine sa 17 pogodaka predvodio domaće. Spursi su s omjerom 25-5 drugi za Zapadu iza nedodirljivih prvaka Golden State Warriorsa, dok su Wolvesi sa 11-18 daleko od pozicija koje vode u doigravanje.

Golden State je poboljšao svoj omjer na 27-1 rutinskom 103-85 domaćom pobjedom protiv Utah Jazza. Klay Thompson sa 20 i Stephen Curry sa 16 koševa bili su najbolji kod prvaka, a Derrick Favors sa 17 poena kod gostiju.

Prošlosezonski finalisti i vodeća momčad Istoka Cleveland Cavaliersi teže od očekivanog su na svom terenu svladali New York Knickse sa 91-84. Gosti iz New Yorka su četiri minute prije kraja poveli sa 82-80, ali do kraja susreta su Cavsi napravili seriju 11-2 i ipak ostvarili očekivani uspjeh. Ključnu je ulogu odigrao LeBron James koji je nakon izjednačenja na 82-82 postigao šest koševa zaredom za 88-82 i odluku. James je dvoboj završio sa 24 ubačaja, Kevin Love je dodao 23 uz 13 skokova, a isti učinak kao Love u Cavsima imao je i “rookie” u redovima Knicksa Kristaps Porzingis

OZNAKE: Nets, MAverics