NBA: Konačno pobjeda New Yorka, Rudež bez učinka u porazu Minnesote

epa05119644 Los Angeles Clippers center DeAndre Jordan (L) looks to dunk the ball past a defending New York Knicks center Robin Lopez in the second half of their NBA game at Madison Square Garden in New York, New York, USA, 22 January 2016.  EPA/JASON SZENES CORBIS OUT

New York Knicksi su pobjedom nad Minnesota Timberwolves od 103-95 prekinuli niz do sedam poraza, a do slavlja ih je odveo Carmelo Anthony koji je zabio 30 koševa i ugrabio 11 skokova.

Robin Lopez je ubacio 26 koševa i dodao 16 skokova za prvu pobjedu trenera Kurta Rambisa koji je preuzeo Knickse nakon otkaza Dereku Fisheru prije tri utakmice. Knicksi su nadskakali Minnesotu sa 51-31 i imali su prednost od 24 koša na početku zadnje četvrtine za svoju prvu pobjedu od 29. siječnja. Kod Timberwolvesa najbolji je bio Karl-Anthony Towns sa 24 postignuta pogotka i osam skokova dok je Andrew Wiggins dodao 24. Dajman Rudež je odigrao 3:53 minute ali bez učinka. Ricky Rubio je upisao 16 asistencija, a Shabazz Muhammad je zabio 20 koševa za Wolvese.
Golden State Warriorsi su se oporavili od svog najvećeg poraza ove sezone u Portlandu dominatnom igrom i pobjedom nad Los Angeles Clippersima od 115-112. Klay Thompson je zabio 32 koša, Stephen Curry je dodao 23 i Warriorsi su imali šut od 51 posto. Warriorsi su došli u Los Angeles nakon poraza od 32 koša od Porlatnada kojim je prekinut njihov niz od 11 pobjeda. U prvom poluvremenus u imali 56 posto šuta iz igre, a  u drugoj su četvrtini dva puta imali prednost od 15 koševa.
Draymond Green je stigao do svog 11. triple-double sa 18 pogodaka, 11 skokova i 10 asistencija za Golden State. Clipperse je predvodio Jamal Crawford koji je zbaio 25 koševa, Chris Paul je dodao 24, a DeAndre Jordan 16 uz 21 skok.
Milwaukee Bucks su sinoć nakon dva produžetka slavili sa 117-109 protiv Atlanta Hawksa, aJabari Parker je za pobjedu zabio 28 koševa uz 13 skokova.  Greg Monroe je ubacio 24 koša i Milwaukee je prekinuo niz od šet poraza.
Najbolji strijelac Hawksa bio je Paul Millsap sa 27 pogodaka, a Dennis Schroder je utakmicu završio sa 25 i 10 asistencija.
Miami Heat je sa 114-94 pobijedio Washington Wizardse, a do pobjede ih je vodio Hassan Whiteside koji je postigao 25 pogodaka i ugrabio 23 skoka i koji je tek 11. igrač sa najmanje 20 koševa i 20 skokova.
Luol Deng je ubacio 27 koševa, a Goran Dragic 24 i osam asistencija. Bradley Beal je bio najbolji u redovima Wizardsa sa 19 pogodaka.