NBA Jedanaest kođeva Rudeža u porazu Minessote

Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Jedini Hrvat koji je sinoć istrčao na terene u NBA bio je Damjan Rudež koji je u porazu svojih Minnesota Timberwovlesa od 108-101 od Phoenix Sunsa igrao 21:51 minutu i zabio 11 koševa te upisao jednu asistenciju.

Brandon Knight je zabio sedam trica u ukupnom učinku od 25 koševa za pobjedu Sunsa nad Minnesota Timberwolvesima. U zadnjoj četvrtini je zabio devet koševa, sve trice, Timberwolvesi su 25 puta gubili loptu, od čega devet puta u trećoj četvrtini što je pomoglo Sunsima da preuzmu kontrolu nad utakmicom do kraja. Zach LaVine je bio najčinkovitiji kod Wolvesa sa 28 pogodaka, a Kevin Martin je dodao 19 koševa.Sunsi nisu zabili koša prve četiri minute zadnje četvrtine i Minnesota je smanjila razliku od 19 koševa, ali su onda trica P.J. Tuckera nešto manje od osam minuta do kraja te polaganje Erica Bledsoea povećali vodstvo Phoenixa na 90-75. Minnesota se još jednom približila, na 104-99, nakon trice LaVinea 35 sekundi do kraja, ali nakon toga se više nije približavala Sunsima. Bledsoe je zabio 23 koša uz devet asistencija plus četiri ukradene lopte, Alex Len je dodao 18, a Jon Leuer  12 za Sunse.

Miami Heat je sinoć, iako je gubio čak 16 koševa u jednom trenutku i veći dio drugog poluvremena, ipak sa 100-97 pobijedio Memphis Grizzliese. Dwyane Wade je pogodio koš 21.9 sekundu prije kraja i tako osigurao Miamiju jedino vodstvi u drugom poluvremenu. Chris Bosh je predvodio Heat sa 22 pogodaka, Gerald Green je ubacio 16 koševa, a Luol Deng 15 za Miami. Heat je gubio 75-59 pred kraj treće četvrtine prije nego se oporavio.

Wade je utakmicu završio sa 14 koševa. Najbolji strijelac Memphisa bio je Jeff Green sa 26 pgodaka, dok je Barnes upisao double double sa 13 koševa i 13 skokova.

Philadelphia je upisala još jedan, 24. poraz, sinoć su sa 96-76 bili bolji od njih Toronto Raptorsi.  Luis Scola je zabio 22 koševa, od čega 14 u prvoj četvrtini za Toronto (16-9) koji je tako nadoknadio razliku od osam koševa i napravio seriju od 24-8 kojom je zatvorio taj prvi dio utakmice. Najbolji je od Raptorsa bio DeMar DeRozan sa 25 koševa i osam skokova, Kyle Lowry je ubacio 16 uz pet skokova.Jahlil Okafor je predvodio 76erse sa 23 koša i 14 skokova. Robert Covington je dodao 15 koševa uz devet skokova.

Kevin Durant je zabio 31 koš, a Russel Westbrook 25 uz 11 skokova i Oklahoma City Thunder je sa 104-98 pobijedio Utah Jazz. Thunder je uspio nadoknaditi razliku od 16 koševa za drugu pobjedu nad Jazzom u tri dana.

Rodney Hood je ubacio 23 koša, Gordon Hayward 22 Alec Burks 21 za Jazz.  Jazz je kontrolirao prvo poluvrijeme stvorivši prednost od 51-35. Westbrook i Durant su zajedno zabili prvih 20 koševa za Oklahomu na početku drugog poluvremena.