NBA: Hezonja solidan u pobjedi Orlanda, 76ers blizu pobjede nad Cavaliersima

epa05619457 Atlanta Hawks forward Thabo Sefolosha (R) of Switzerland and Atlanta Hawks forward Mike Muscala (C) defend a shot by Houston Rockets guard James Harden (L) during the second half of an NBA basketball game between the Houston Rockets and the Atlanta Hawks at Philips Arena in Atlanta, Georgia, USA, 05 November 2016. The Hawks defeated the Rockets.  EPA/ERIK S. LESSER

Orlando Magic je sinoć pobijedio Washington Wizardse sa 88-86, a Mario Hezonja je pobjedi pridonio s devet pogodaka, dok su Philadelphia 76ers bili jako blizu pobjede nad aktualnim NBA prvacima Cleveland Cavaliersima, ali nisu uspjeli, a Dario Šarić je u porazu svoje momčadi zabio tri koša.

Ova pobjeda Orlanda je treća u nizu, a Hezonja je bio solidan sa šutom od 44 posto, odnosno devet koševa te dva skoka i dvije asistencije. Hezonja je odigrao 25:44 minute, a najbolji strijelac u pobjedi Orlanda bio je Jeff Green sa 18 koševa i pet skokova. Wizardse je predvodio Markieff Morris sa 18 pogodaka.

Pobjeda nije bila sigurna do zvuka sirene za kraj kada je Morris promašio pokušaj trice za Washington. Orlando je u zadnjoj četvrtini odigrao sjajnu obranu ograničivši Washington na svega 16 koševa.

Philadelphia 76ers još uvijek čekaju svioju prvu pobjedu ove sezone i sinoć su gotovo nanijeli prvi poraz aktualnim prvacima Cleveland Cavaliersima.

Šarić je odigrao 17:49 minuta i uz tri koša ugrabio sedam skokova te dodao tome i tri asistencije. Najučinkovitiji kod Sixersa bio je Joel Embiid sa 22 koša, a Ersan Iljasova koji je u igru ušao s klupe jer je Šarić imao problema s prekršajima utakmicu je završio sa 21 pogotkom.

Najbolji strijelac utakmice bio je LeBron James sa 25 pogodaka, osam skokova i 14 asistencija. Kevin Love je dodao 20 koševa i 11 skokova.

Cavsi su utakmicu počeli žestoko i napravili seriju od 20-2. Na kraju prve četvrtine Cavaliersi vode 34-19, a tu prednost povećavaju na čak 18 koševa u drugoj četvrtini. Iako su nakon poluvremena 76ers nadigrali Cavse sa 55-45, u zadnjoj su četvrtini osam puta gubili loptu, od toga šest puta u zadnjih pet minuta.  Na samom kraju utakmice, 76ers su imali priliku za koš, ali je Gerald Henderson izgubio loptu.

Detroit Pistons - Denver Nuggets               103-86
Oklahoma City Thunder - Minnesota Tomberwolves 112-92
Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers       101-102
(Dario Šarić je igrao 17:49 minuta, tri koša, sedam skokova, dvije asistencije)
Orlando Magic - Washington Wizards              88-86
(Mario Hezonja je igrao 25-44 minuta, devet koševa, dva skoka, dvije asistencije)

4. Denver        2 3 .400  2 1/2
5. Minnesota     1 4 .200  3 1/2