NBA Hezonja skroman u visokom porazu Orlanda

epa05157572 World Team player Mario Hezonja of Croatia (R) goes to the basket against United States Team player Jahlil Okafor (L)during the Rising Stars Challenge game in Toronto, Ontario, Canada, 12 February 2016. This is the first time the NBA All-Star game has been held outside the United States.  EPA/WARREN TODA CORBIS OUT

Hrvatski košarkaški reprezentativci Mario Hezonja i Damjan Rudež su sinoć sa svojim Orlando Magicom doživjeli visok poraz u Oaklandu gdje su ih domaći Golden State Warriorsi pobijedili sa 122-92.

Warriorse je predvodio Klay Thompson koji je zabio 29 koševa, od čega pet trica, u 29 minuta, Stephen Curry je ubacio 25 koševa uz devet asistencija, a Andre Iguodala je dodao 14 koševa. Thompson je zabio 21 koš u prvih osam i pol minuta utakmice čime je pokazao kako će izgledati nastavak. Warriorsi su stvorili prednost od 28 koševa u prvih 24 minute i nisu je ispuštali do kraja.

Ovom pobjedom je Golden State osigurao prvo mjesto u Pacifičkoj diviziji, a Magicu je ovo 13. poraz ove sezone s razlikom od 20 ili više koševa.

Orlando je deset puta gubio loptu u prvom poluvremenu, a Warriorsi su to iskoristili i pretvorili u 23 poena.

Kod Magica najbolji je bio Elfrid Payton sa 13 koševa i osam skokova, a Evan Fournier je dodao 12 koševa. Mario Hezonja je odigrao 23 minute i u tom je vremenu ubacio šest koševa uz četiri skoka, dvije asistencije, jednu urkadenu loptu i jedan blok. Damjan Rudež je odigrao sedam minuta bez učinka.

Russell Westbrook je sve bliže rekordu od 41 triple-doublea u jednoj sezoni kojeg iz sezone 1961./62. drži Oscar Robertson. Najbolji strijelac NBA je sinoć je upisao 34. triple-double ove sezone, a Oklahoma City Thunder su sa 123-102 pobijedili Toronto Maple Leafse. Westbrook je utakmicu završio sa 24 koša, 16 asistencija i 10 skokova.

Victor Oladipo je dodao 23 koša za Oklahomu, a Toronto je predvodio DeMar DeRozan sa 22 pogotka.