NBA: Golden State sve bliži rekordu Chicago Bullsa

epa05152163 Houston Rockets center Dwight Howard (C) gets pressured by Golden State Warriors forward Draymond Green (L) and Golden State Warriors center Andrew Bogut of Australia (R) during the first half of their NBA game at Oracle Arena in Oakland, California, USA, 09 February 2016.  EPA/JOHN G. MABANGLO CORBIS OUT

Stephen Curry je sinoć zabio 35 koševa i odveo Golden State do 42. pobjede na domaćem terenu nakon što su sa 123-110 svladali Houston Rocketse.

Curry je uz 35 koševa upisao i devet asistencija i šest skokova. Andrew Bogut je dodao 13 koševa uz 11 skokova i tri ukradene lopte. Andre Iguodala i Harrison Barnes su pogodili svaki po tricu na početku zadnje četvrtine nakon štro je treća završila rezultatom 93-93. Golden State je pobijedio u  42. utakmice u regularnom dijelu sezone i sada ima omjer 24-0 u Oracle Arena. Nedostaju mu dvije pobjede da se izjednače s rekordom Chicago Bullsa od 44 pobjede na domaćem terenu (od 30. ožujka 1995. do 4. travnja 1996.). James Harden, koji nije zabio ni koša u prvoj četvrtini, utakmicu je završio sa 37 pogodaka, pet asistencija i pet skokova za Houston.
San Antonio Spursi su pobijedili Miami Heat sa 119-101, iako je momčad s Floride imala prednost od sedam koševa na početku zadnje četvrtine.  San Antonio je predvodio LaMarcus Aldridge koji je zabio 28 koševa,  Kawhi Leonard je dodao 23.
Danny Green je ubacio 15 za Spurse kojima je ovo peta uzastopna pobjeda.  Kod Miamija je najbolji bio Dwyane Wade sa 20 pogodaka. Chris Bosh je zabio 18, a Hassan Whiteside 14 uz šest skokova.
Miami je gubio 15 razlike u trećoj četvrtini, a onda je nešto manje od deset minuta prije kraja utakmice vodio 87-80. Međutim, 16 sekundi kasnije situacija se promijenila. Patty Mills je pogodio tricu za Spurse nakon što je Beno Udrih na njemu napravio prekršaj. Poslije toga je Mills pogodio i tri slobodna bacanja. Onda je Whiteside udario laktom Bobu Marjanovica, suđen je namjeran prekršaj i Marjanovic je pogodio slobodno bacanje, a Leonard je pogodio šut.
Washington Wizards su sa 111-108 bili bolji od New York Knicksa. John Wall je postigao 28 pogodaka uz 17 asistencija, Bradley Beal je dodao 26. Wall je pogodio četiri slobodna bacanja u zadnjih 6.6 sekundi i Wizardsi su nanijeli Knicksima šesti uzastopni poraz nakon što je Langston Galloway promašio tricu na zvuk sirene. Carmelo Anthony je bio najučinkovitiji kod Knicksa sa 33 koša i 13 skokova.