NBA Golden State povećao prednost, Cleveland poveo

epa06705836 Golden State Warriors guard Shaun Livingston (C) goes to the basket as New Orleans Pelicans forward Anthony Davis (L) defends during the first half of the NBA Western Conference Semifinals Playoffs basketball game two at Oracle Arena in Oakland, California, USA, 01 May 2018.  EPA/JOHN G. MABANGLO / POOL  SHUTTERSTOCK OUT

Golden State Warriors su povećali svoje vodstvo u seriji na četiri pobjede nakon što su sinoć u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije sa 121-116 svladali New Orleans Pelicanse, a Cleveland Cavaliers su poveli sa 1-0 pobijedivši u prvoj utakmici drugog kruga Istočne konferencije Toronto Raptorse nakon produžetka sa 113-112.

Stephen Curry, koji se vratio na teren nakon oporavka od ozljede koljena, zabio je sinoć u 27 minuta igre 28 koševa te je tome pridodao sedam asistencija. Kevin Durant je bio najučinkovitiji kod Warriorsa sa 29 poena, a Draymnond Green je dodao 20 koševa, devet skokova i 12 asistencija.

Kasna serija Warriorsa poklopila se s ponovnim ulaskom Curryja u igru u zadnjih sedam minuta kada su Pelicansi gubili 101-98.  Seriju od 9-0 kojom se Warriorsi odvajaju od Pelicansa započinje Andre Igoudala koji je ukrao loptu i zakucao, no na njemu Rajon Rondo pravi prekršaj pa Igoudala nakon toga pogađa još jedno slobodno bacanje za vodstvo od 104-98. Tu preuzima Durant koji pogađa dva slobodna bacanja, a zatim i dva šuta za 110-98 nešto više od pet minuta prije kraja. Pelicansi su se najviše približili na 119-113 nakon trice Anthonyja Davisa 35 sekundi prije kraja.

Serija seli u New Orleans gdje se u petak igra treća utakmica.

Kod New Orleansa najbolji je bio Davis sa 25 koševa i 15 skokova, Jrue Holiday je dodao 24, a Rondo 22 koša i 12 skokova.

Cleveland Cavaliers su stigli do prve pobjede u drugom krugu doigravanja svladavši u gostima nakon produžetka Toronto Raptorse sa 1133-112 na krilima LeBron Jamesa koji je upisao triple double sa 26 koševa, 13 asistencija i 11 skokova.

JR Smith je ubacio 20 koševa, a Kyle Korver 19 za Cleveland koji nije vodio ni jednom u regularnom dijelu utakmice.

DeMar DeRozan je predvodio Rapotorse sa 22 poena, a Jonas Valanciunas je dodao 21 koš i 21 skok.

Druga je utakmica u četvrtak i igra se opet u Torontu.

Toronto je promašio zadnja četiri napada u regularnom dijelu utakmice, a James je pogodio šut 30 sekundi prije kraja kojim Cleveland izjednačuje na 105-105.
Korverova trica 37 sekundi nakon početka produžetka dovela je Cleveland prvi put u vodstvo na utakmici. Nakaon toga Smith pogađa tricu, a Thompson koš i Cavaliersi vode sa 113-107 dvije minute i 17 sekundi prije kraja. Raptorsi su se uspjeli približiti na koš razlike 58 sekundi prije kraja zahvaljujući trici Lowryja no to im nije bilo dosta.