NBA: Golden State lako do pobjede u Orlandu

epa05347955 Golden State Warriors guard Stephen Curry (R) goes to the basket against Cleveland Cavaliers forward LeBron James (L) during the first half of the NBA Finals basketball game two between the Golden State Warriors and the Cleveland Cavaliers at the Oracle Arena in Oakland, California, USA, 05 June 2016.  EPA/EZRA SHAW / GETTY IMAGES / POOL CORBIS OUT

Vodeća momčad NBA lige Golden State Warriorsi u prvoj su utakmici nedjeljnog programa s uvjerljivih 118-98 slavili na gostovanju kod Orlando Magica za koje je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja postigao sedam koševa.

Hezonja je u igri proveo 21 minutu pogodio jednu od sedam trica i imao ukupan šut 3/11. Hrvatski košarkaš je tome dodao pet skokova i dvije osvojene lopte. Damjan Rudež je igrao četiri minute, podijelio dvije asistencije i promašio jedan pokušaj za tricu.

Nakon što je na poluvremenu bilo 50-50, Golden State je ključnu prednost napravio u trećoj četvrtini koju su gosti dobili sa 42-24. Do 38. pobjede u sezoni Warriorse (38-6) je predvodio Stephen Curry sa 27 koševa, Klay Thompson je postigao 21. Obojica su ubacili po sedam trica. Kevin Durant je završio dvoboj sa 15 koševa, 10 skokova i šest asistencija.

Orlando (18-28) je doživio 14. poraz na domaćem terenu, a najbolji igrač Magica bio je Elfrid Payton sa 23 koša i 10 asistencija.

4. Portland      19 27 .413 10 1/2
5. Minnesota     15 28 .349 13