NBA Golden State i dalje bez poraza, Curry ubacio 40 koševa

EPA/MICHAEL NELSON

Golden State Warriorsi nastavljaju pobjeđivati, sinoć su slaveći sa 116-99 nad Charlotte Hornetsima, niz pobjeda povećali na 20.

Najkorisniji igrač u NBA Stephen Curry je zabio 40 koševa u tri četvtine. Nicolas Batum je predvodio Charlotte sa 17 pogodaka i osam skokova.Klay Thompson je zabio 15 od ukupno 21 koševa u prvoj četvrtini kada su Warriorsi stvorili prednost od 15 koševa.

Golden State je pogodio 16 trica iz 34 pokušaja i nadskakao je Hornetsee sa 53-41.

Kobe Bryant, koji je u nedjelju najavio odlazak u mirovinu na kraju ove sezone, sinoć je sa 31 pogotkom odveo Los Angeles Lakerse do pobjede nad Washington Wizardsima od 108-104. Jordan Clarkson je dodao 18 koševa, a Julius Randle 15 uz 19 skokova za Lakerse koji su pogodili zadnjih pet od šest slobodnih bacanja i tako prekinuli niz od sedam poraza.

Wizardse je predvodio John Wall sa 34 postignuta pogotka i 11 asistencija.

Detroit Pistonsi su u zadnjoj četvrtini nadoklmadili razliku od 16 koševa i nakon produžetka pobijedili Phoenix Sunse sa 127-122.  Pistonsi su gubili 98-82 nešto više od devet minuta do kraja, ali su onda nadigrali Phoenix 30-14 i odveli utakmicu u produžetak. Reggie Jackson je postigao 34 pogotka od čega 24 u drugom poluvremenu, uz 16 asistencija. Drummond je ubacio 22 koša uz 12 skokova,  Knight 22 i Bledsoe 21 uz devet asistencija.

New York Knicks su na krilima Kristapsa Porzingisa, koji je zabio 17 koševa uz deset skokova, sa 99-87 pobijedili Philadelphia 76erse. Porzingisu je to deveti double-double ove sezone.

Hollis Thompson je bio najučinkovitiji Sixer sa 13 pogodaka. Arron Afflalo je dodao 13 koševa za Knickse koji su prkeinuli niz od četiri poraza.

Toronto Raptorsi su sa 96-86 pobijedili Atlanta Hawkse, a Kyle Lowry je zabio 22 od ukupno 31 koša u zadnjoj četvrtini. DeMar DeRozan je dodao 17 pogodaka I Toronto Raptorsi su u trećoj četvrtini nadoknadili razliku od 17 koševa.

Paul Millsap je postigao 14 pogodaka, a Thabo Sefolosha 13 za Hawkse.