NBA: Golden State bez milosti na svom terenu

EPA/JOHN G. MABANGLO

Golden State Warriors su bez milosti na svom terenu, sinoć su sa 115-94 pobijedili Utah Jazz, a utakmicu je ponovno obilježio  Stephen Curry  iako nije bio najbolji strijelac svoje momčadi.

Curry je pogodio tricu na zvuk sirene za kraj prvog poluvremena sa svog dijela igrališta, sa više od 16 metara za 52-41 i Golden State je povećao svoj rekordni niz na 46 pobjeda kod kuće.

Najbolji stfijelac Golden Statea bio je Klay Thompson koji je zabio 23 koša, a Curry je utakmicu završio sa 12 pogodaka i 10 asistencija. Draymond Green je dodao 17 koševa, sedam skokova i pet asistencija.

Trey Burke je predvodio Jazz sa 18 postignutih pogodaka, dok je Rudy Gobert ubacio 15 koševa. Curry je do sada ove sezone zabio 304 trice, a on i Thompson su zajendo zabili 500 trica ove sezone.

Oklahoma City Thunder je sa 120-108 slavila protiv Los Angeles Clippersa, a do pobjede ih je odveo Russell Westbrook koji je zabio 25 koševa i upisao 20 aisstencija, najviše ove sezone, te 11 skokova.  To je prvi triple double s najmanje 25 koševa,  20 asistencija i 10 skokova otkako je to sakupio Magic Johnson za Los Angeles Lakerse 1988. Za Westbrooka je to 30. triple double u karijeri, 11. ove sezone, drugi zaredom i treći u zadnjih pet utakmica.

Kevin Durant je bio najučinkovitiji kod Oklahome sa 30 koševa i 12 skokova, a Serge Ibaka je dodao 15. Clipperse je predvodio Jeff Green sa 23 pogotka, dok je J.J. Redick dodao 22.

Thunder je povećao svoju prednost na dvije i pol utakmice ispred Clippersa u borbi za treće mjesto u Zapadnoj konferenciji.

Vodeća momčad Istočne konferencije Cleveland Cavaliersi su sa 120-111 pobijedili Sacramento Kingse, a Kevin Love je pogodio tricu minutu i pol do kraja kojom je zaključio rezultat. To mu je bila 700. trica u karijeri. Kyrie Irving je zabio 30 koševa, LeBron James  25 uz 11 skokova,  Tristan Thompson je dodao 18 koševa i 15 skokova, dok je Love utakmicu završio sa 17 koševa i 10 skokova. Kod Kingsa je najbolji bio DeMarcus Cousins sa 29 pogodaka i 11 skokova. Kings su gubili sa  109-100 nešto manje od pet minuta do kraja, a onda su napravili seriju od  8-0 da bi došli na samo koš zaostatka.