NBA Cleveland i San Antonio vode 2-0

epa05912993 Memphis Grizzlies forward James Ennis III (L) goes after a loose bll against San Antonio Spurs center Dewayne Dedman (R) in the second half of the NBA Western Conference basketball playoffs game two between the Memphis Grizzlies and the San Antonio Spurs at the AT&T Center in San Antonio, Texas, USA, 17 April 2017.  EPA/LARRY W. SMITH

Košarkaši Clevelanda i San Antonia poveli su sa 2-0 u pobjedama u prvom krugu doigravanja NBA lige, ali Cavaliersi su se opet mučili protiv Indiane.

U prvoj utakmici na domaćem terenu košarkaši Clevelanda su slavili 109-108, ali je Indiana propustila realizirati posljednji napad za pobjedu. No, noćas su aktualni prvaci pred svojim navijačima bili ipak malo bolji i nisu dozvolili neizvjesnu završnicu.

U prvom poluvremenu bila je to izjednačena utakmica, a onda su igrači Clevelanda u trećoj dionici pobjegli na plus 18 koševa (96-78). Indiana je pokušala povratak, ali nikad se nije približila na manje od pet koševa zaostatka, koliko je imala dvije i pol minute prije kraja (104-109). Na kraju je Cleveland slavio sa 117-111 i poveo sa 2-0 u pobjedama, a sljedeće dvije utakmice igraju se u Indianapolisu.

Kyrie Irving sa 37 poena predvodio je Cavalierse, a LeBron James je upisao 25 koševa, 10 skokova i 7 asistencija. Odličan je bio i Kevin Love sa 27 poena i 11 skokova.

Kod Indiane najbolji je bio Paul George sa 32 koša, 8 skokova i 7 dodavanja. Jeff Teague ubacio je 23, a Thaddeus Young 16 poena.

U drugoj utakmici na domaćem terenu igrači San Antonia dobili su Memphis sa 96-82, te također vode sa 2-0 u pobjedama. I dok su u prvoj utakmici prelomili susret u trećoj četvrtini i na kraju slavili sa 29 razlike (111-82), noćas su Spursi to uradili u prvom poluvremenu, kada su dvije i pol minute prije odmora imali prednost od 26 koševa (56-30).

No, igrači Memphisa odbijali su predaju i početkom posljednje četvrtine stigli su na četiri poena zaostatka (71-75), ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Najbolji igrač Spursa Kawhi Leonard ubacio je 37 poena, što mu je rekord u doigravanju, a tome je pridodao i 11 skokova. Tony Parker zabio je 15 koševa, Danny Green 12, LaMarcus Aldridge 11, a Pau Gasol 10 poena.

Memphis je predvodio Mike Conley sa 24 koša i 8 asistencija. Zach Randolph upisao je 18 poena i 10 skokova, a Marc Gasol 12 koševa.