NBA Cleveland bolji od Indiane

epa06431984 Daniel Theis (L), Marcus Morris (2-R) of the Boston Celtics compete for the ball against Joel Embiid (2-L) and Dario Saric (R) of the Philadelphia 76ers during an NBA game at the O2 Arena in London, Britain, 11 January 2018.  EPA/WILL OLIVER

Cleveland Cavaliers su sinoć bili prejaki za Indiana Pacerse Bojana Bodanovića, dok su Philadelphia 76ers Darija Šarića lako svladali San Antonio Spurse.

Cleveland je sa 115-108 pobijedio Indianu, a Pacersi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 19 koševa na samo pet u zadnjoj četvrtini što im ipak nije bilo dovoljno.

Cavalierse je do pobjede predvodio raspoloženi LeBron James koji je upisao 63. triple-double u karijeri sa 26 pogodaka, 10 skokova i 11 asistencija. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Cavaliers (28-19) su u prvom poluvremenu zabili 73 koša i utakmicu su završili sa šutom iz igre od 56 posto.

Najbolji strijelac Indiane bio je Victor Oladipo koji je utakmicu završio sa 25 pogodaka, a Domantas Sabonis je ubacio 17 i dodao tome 11 skokova.  Bojan Bogdanović je na terenu proveo 26 minuta i u tom je vremenu zabio deset koševa (šut iz igre 4/13, trice 1/6) i upisao dva skoka, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Clevelandu je ovo tek četvrta pobjeda u zadnjih 11 utakmica, a s omjerom 28-19 ostaje na trećem mjestu Istočne konferencije, dok je Indiana s omjerom pobjeda i poraza 26-23 na osmom mjestu Istoka.

Philadelphia 76ers su sa 97-78 slavili protiv San Antonio Spursa i s ovom 24 pobjedom u sezoni te uz 21 poraz nalaze se na šestom mjestu Istočne konferencije. Spurs su s omjerom pobjeda i poraza 32-19 na trećem mjestu Zapadne konferencije.

Sixersi su vodili sa 20-9 prije kraja prve četvrtine, na poluvremenu su imali prednost od 19 koševa što su povećali na 25 u trećoj četvrtini.

Najbolji kod Philadelphije bio je Ben Simmons sa 21 pogotkom, pet skokova, sedam asistencija i dvije ukradene lopte. Dario Šarić je bio solidan, u 28 minuta koliko je igrao, zabio je 15 koševa (šut iz igre 6/13, trice 2/4), ugrabio je osam skokova i upisao tri asistencije i jedan blok. Joel Embiid je ubacio 18 koševa.

Sa 18 pogodaka najučinkovitiji kod Spursa bio je LeMarcus Aldridge.

Phoenix Suns Dragana Bendera su poraženi kod kod kuće od New York Knicksa sa 85-107. Knicks su dominirali u dvije ključne četvrtine. U prvoj četvrtini su Knicks stvorili dvoznamenkastu prednost najviše zahvaljujući Enesu Kanteru koji je zabio 15 od prvih 33 koša.

Phoenix je uspio izjednačiti u drugoj četvrtini, ali se New York opet odvaja u trećoj zahvaljujući seriji od 14-2.

Kanter je utakmicu završio sa 20 koševa i deset skokova za New York, a Kristaps Porzingis je dodao 19. Najbolji strijelac Phoenixa bio je TJ Warren sa 20 pogodaka, a Bender je u 17 minuta na terenu ostao bez pogodaka (šut iz igre 0/1) no upisao je četiri skoka i jedan blok.

New York Knicks su sa 22 pobjede i 28 poraza na desetom mjestu Istoka, a Phoenix je sa 17 pobjeda i 32 poraza 13. momčad Zapada.

LA Lakers su sa 108-103 pobijedili Chicago Bullse,a  do pobjede ih je vodio Brandon Ingram sa 25 pogodaka. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse. Los Angeles se sada nalazi na 11. mjestu Zapadne konferencije sa 19 pobjeda i 29 poraza.

New Orleans Pelicans su slavili protiv Houston Rocketsa sa 115-113, ali su ostali bez svog ponajboljeg igrača DeMarcusa Cousinsa koji bi zbog ozljede gležnja mogoa propustiti All Star utakmicu ali i ostatak sezone.

Najučinkovitiji u redovima Pelicansa bio je Anthony Davis sa 27 pogodaka, a Cousins je prije ozljede upisao svoj drugi triple double sa 15 koševa, 13 skokova i 11 asistencija.