NBA: Charlotte pobjedom nad Brooklynom prekinuo niz od sedam poraza

Zagreb, 08.10.2014. - Hrvatski košarkaški reprezentativci Bojan Bogdanoviæ i Damjan Rudež debitirali su za svoje nove klubove, Brooklyn Netse i Indiana Pacerse, ubacivši svaki po osam poena u pobjedama svojih momèadi nad Maccabijem (111-94), odnosno Minnesota Timberwolvesima (103-90). Arhivska fotografija od 22.09.2013. godine prikazuje Bojana Bogdanoviæa na Eurobasketu u Ljubljani.
foto HINA/ Damir SENÈAR /mm

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, Brooklyn Nets su izgubili od Charlotte Hornetsa, a Bojan Bogdanović je bio njihov najučinkovitiji igrač sa 22 koša, Houston Rockets su nadigrali Orlando Magic Marija Hezonje i Damjana Rudeža i Portland Trail Blazers su izborili pobjedu protiv Dallas Mavericksa u zadnjoj sekundi.

Charlotte Hornets su sa 111-107 pobijedili Brooklyn Netse, a Bogdanović je u 30 minuta na terenu zabio 22 koša uz pet skokova i jednu asistenciju.

Hornetse su do pobjede predvodili Kemba Walker, Nicolas Batum i Marco Belinelli sa po 17 pogodaka svaki. Charlotte je tako prekinuo niz od sedam poraza.

Za Brooklyn (9-43) je ovo deseti poraz zaredom. Brook Lopez je ubacio 20 koševa za Brooklyn, a Justin Hamilton je u 21 minutu zabio devet koševa i dodao sedam skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok.

Poraz su ubilježili Orlando Magic Marija Hezonje i Damjana Rudeža. Od njih su sa 128-104 bolji bili Houston Rocketsi koje je do pobjede predvodio James Harden sa 25 pogodaka i 13 asistencija.

Houston je rano stvorio prednost i u jednom je trenutku vodio sa 23 koša prednosti, ali ih je onda Magic počeo stizati. Sredinom zadnje četvrtine prednost Rocketsa je smanjena na devet koševa. No, onda Houston zabija dvije trice i opet se odvaja na 112-97 oko četiri minute prije kraja.

Kod Magica najbolji je bio Serge Ibaka koji je utakmicu završio sa 28 pogodaka, a Evan Fournier je dodao 21.

Mario Hezonja je u 14 minuta zabio sedam koševa i tome dodao tri skoka i jednu ukradenu loptu. Damjan Rudež je odigrao sedam minuta i upisao samo jednu asistenciju.

U trećoj utakmici sinoć igranoj, Dallas Mavericks su izgubili na svom terenu od Portland Blazersa sa 113-114 nakon što je C.J. McCollum pogodio tricu 0.3 sekunde prije kraja za goste.

Kod Mavericksa (20-32) najbolji je bio Barnes koji je utakmicu završio sa 26 pogodaka, a Dirk Nowitzki je dodao 25.

Trail Blazerse (23-30) je predvodio McCollum sa 32 koša, dok je Damian Lillard ubacio 29.