NBA Boston poveo 3-2, šest koševa Bogdanovića

epa05956090 Boston Celtics guard Avery Bradley (R) drives past Washington Wizards Otto Porter Jr. (L) and Ian Mahinmi (C) during the first quarter of their NBA Eastern Conference Semifinal game five at the TD Garden in Boston, Massachusetts, USA 10 May 2017. The best-of-seven series is tied 2-2.  EPA/CJ GUNTHER

Košarkaši Boston Celticsa poveli su sa 3-2 u pobjedama protiv Washington Wizardsa u polufinalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige i sada ih do prolaska u konferencijski finale i okršaja s aktualnim prvacima Cleveleand Cavaliersima dijeli još jedan uspjeh. U petoj utakmici igranoj u Bostonu Celticsi su slavili s uvjerljivih 123-101.

Za razliku od prethodnih utakmica u ovoj seriji u kojima su Wizardsi redovito bolje ulazili u utakmicu, u petoj su Celticsi preuzeli kontrolu rezultata od samoga početka. Već nakon prvih 12 minuta domaći je sastav vodio s dvoznamenkastom prednosti (33-21), na poluvremenu je bilo 16 razlike (67-51), a u nastavku je prednost rasla i do najvećih 26 razlike.

Briljirao je Avery Bradley koji je ostvario najbolji učinak karijere u doigravanju sa 29 ubačaja uz odličan šut iz igre od 12-19, Al Horford je odigrao svestranu utakmicu sa 19 poena, 7 asistencija i 6 skokova, dok je Isaiah Thomas dodao 18 pogodaka i 9 asistencija za pobjednike. Kod Wizardsa najučinkovitiji je bio njihov bekovski dvojac John Wall sa 21 i Bradley Beal sa 16 koševa, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 22 minute provedene na parketu ubacio 6 poena uz slab šut 0-3 za dvicu i 1-4 za tricu uz pogođena tri od četiri slobodna bacanja. Tomu je dodao i 6 skokova, 4 asistencije i 1 osvojenu loptu.

Šesta utakmica ovih suparnika igrat će se u Washingtonu u noći s petka na subotu, a u slučaju pobjede Wizardsa odlučujuća sedma na rasporedu je u noći s ponedjeljka na utorak u Bostonu.

Pobjednik ovog ogleda u finalu Istka igrat će protiv Cleveland Cavaliersa koji su još ranije sa 4-0 izbacili Toronto Raptorse.