Nani: Vjerujem u Ronalda i pobjedu protiv Hrvatske

epa05384000 Cristiano Ronaldo of Portugal (R) celebrates scoring the 2-2 with Nani during the UEFA EURO 2016 group F preliminary round match between Hungary and Portugal at Stade de Lyon in Lyon, France, 22 June 2016.

(RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)  EPA/ROBERT GHEMENT   EDITORIAL USE ONLY

Napadač turskog Fenerbahčea 29-godišnji Nani, uz Cristiana Ronalda jedini je strijelac portugalske reprezentacije u dosadašnjem dijelu Europskog prvenstva, a uoči dvoboja osmine finala protiv Hrvatske istaknuo je vjeru u nove golove slavnog mu suigrača te u pobjedu protiv naše reprezentacije.

Sve do 50. minute posljednjeg dvoboja protiv Mađarske u skupini F, iz koje se Portugal s tri remija provukao do trećeg mjesta i drugog kruga, Nani je bio jedini strijelac svoje momčadi. Zabio je Islandu u prvom kolu i bio strijelac izjednačujućeg pogotka protiv Mađara u prvom poluvremenu. No, u drugom je konačno na scenu stupio i najbolji portugalski strijelac te se s dva pogotka izjednačio s Nanijem i donio reprezentaciji plasman u drugi krug.

“Svi znaju Cristiana i za što je sposoban u bilo kojem trenutku, u bilo kojoj minuti utakmice. Potpuno sam uvjeren da će sad nastaviti postizati pogotke”, rekao je Nani dan uoči dvoboja s Hrvatskom u Lensu.

“On je fantastičan igrač i ne znam što bi tko mogao reći protiv njega. Protiv Mađarske je svima pokazao, ušutkao je sve kritičare”, dodao je Nani.

Unatoč tome što su u tri utakmice u skupini s Mađarskom, Austrijom i Islandom ostali bez pobjede, Portugalci nisu obeshrabreni, iako će s druge strane imati momčad koja je srušila europskog prvaka Španjolsku.

“Moramo vjerovati da možemo pobijediti bilo koju momčad, bez obzira tko je s druge strane”, rekao je Nani te zaključio:

“Bit će nam teško protiv Hrvatske. Oni su imali dan odmora više, ali moramo učiniti sve da se što brže odmorimo i spremni dočekamo utakmicu.”

OZNAKE: Portugal, nani