Najneefikasniji Real ikad izgubio doma od Levantea

epa07106660 Real Madrid's Belgian goalkeeper Thibaut Courtois (L) conceides the 0-2 goal as he fails to stop a penalty kick by Levante UD's forward Roger Marti (R) during the Spanish La Liga soccer match between Real Madrd and Levante UD at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 20 October 2018.  EPA/Javier Lizon

Nogometaši Real Madrida doživjeli su i četvrti poraz u zadnjih pet utakmica izgubivši na Bernabeu u 9. kolu Primere od Levantea s 1-2, a pritom je ova momčad Reala ušla u povijest kao najneefikasnija ikad jer su bili čak osam sati bez postignutog gola.

“Kraljevski klub” je u velikoj krizi, a susret u subotu je vjerojatno zapečatila sudbinu njegova trenera Julena Lopeteguija.

Utakmica na Bernabeu započela je šokantno jer je Levante nakon samo 13 minuta vodio s 2-0 golovima Moralesa (7) i Martija (13pen), a oba gola postignuta su zahvaljujući ogromnim pogreškama braniča Reala Varanea. Trener Lopetegui je u drugom dijelu ubacio Balea i Benzemu, no vratar Levantea Olazabal je činio čuda. Ipak, niti Olazabal u 72. minuti nije mogao zaustaviti šut Marcela, i to njegovom slabijom desnom nogom, pa je Real smanjio, ali i postigao gol nakon čak 481 minute ili osam sati i jednu minutu “suše”, što je novi negativni rekord u 116 godina postojanja kluba. Real nije zabio u utakmicama protiv Seville (0-3),Atletica (0-0), CSKA Moskve (0-1), Alavesa (0-1) i 72 minute protiv Levantea. Dokraja je trajala prava opsada gola gostiju iz Valencije, no Real nije uspio postići drugi gol i izjednačiti.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i imao nekoliko šuteva prema golu.

Vodi Alaves s 17 bodova ispred Seville (16), Real je tek peti s 14 bodova, a Levante je sada sedmi s 13 bodova.

OZNAKE: Real Madrid, levante