HVALA ITALIJA: Florenzi spasio Hrvatsku (Italija – Norveška 2:1)

PRIJENOS UŽIVO

90+3′ – Završila je utakmica u Rimu. Italija je pobijedila 2:1.

90′ – Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

90′ – Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

82′ – GOOOOOL! Italija vodi 2:1, zabio je Pelle na asistenciju Florenzija!

74′ – GOOOOL! Italija je izkednačila, zabio je Florenzi!

72′ – Posljednja izmjena za Italiju. Candreva je ušao umjesto Barzaglija.

68′ – Nastavljaju se nizati napadi pred Nylandom. Talijani lakoćom dolaze pred suparnička vrata, ali nitko ne može zabiti. Druga izmjena kod Italije, Bertolacci je zamijenio Montoliva.

62′ – Kakva prilika za Italiju. Eder je izašao sam pred Nylanda, ali nije uspio zabiti, a pritom se i ozlijedio. Umjesto njega je u igru ušao Giovinco.

60′ – Nova izmjena kod Norvežana. King je ušao umjesto Soderlunda.

54′ – Na početku nastavka Talijani su pritisnuli Norvežane u njihov kazneni prostor. Izabranici Antonija Contea igraju dobro, nedostaje im jedino pogodak.

51′ – Prva izmjena kod Norvežana. Samuelsen je zamijenio Skjelbreda.

50′ – Novi udarac ‘azzurra’ i nova obrana Nylanda. Ovoga puta tukao je Soriano.

47′ – Italija opet prijeti. Nakon prodora po desnoj strani nikoga nije bilo u sredini na povratnoj lopti na rubu peterca.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme susreta u Rimu. Norveški junaci prvih 45 minuta su strijelac Tettey i vratar Nyland.

45′ – Završeno je prvo poluvrijeme na Olimpicu. Ovakav rezultat Norvežane vodi izravno na Euro.

45′ – Italija opet prijeti i opet preko Pellea. Tukao je glavom, ali je Nyland vrhom prstiju odbio preko grede. Odmah u sljedećem napadu dalekometno je tukao Florenzi, ali norveški vratar opet je obranio.

36′ – Redaju se prilike pred norveškim vratima. Pucao je Soriano, Nyland jedva brani.

35′ – Najbolja prilika za Italiju na susretu. Pelle je glavom s neka tri metra pucao pokraj gola. Omjer udaraca prema suparničkim vratima je 7-1 u korist Talijana, ali Norvežani su ti koji vode.

33′ – Nakon postignutog gola Norvežani su se osokolili i više nasrću na talijansku polovicu.

23′ – GOOOOOOL! Norveška vodi protiv Italije 1:0! Zabio je Tettey. Tukao je dalekometno malo izvan ruba kaznenog prostora i sjajno je poklopio loptu. Buffon je bio nemoćan.

17′ – Italija nastavlja s dominacijom, iako bez izrazitih prilika. Najbolja šansa domaćih i dalje ostaje ona iz prve minute kada je Pelle pucao preko gola.

9′ – Italija opet prijeti, prvo preko Edera čiji je udarac blokiran, a potom iz gužve nakon kornera.

5′- Nova prijetnja ‘azzurra’. Ovoga puta tukao je Soriano iz daljine, ali lopta odlazi visoko preko gola.

4′ – U prve četiri minute Talijani dominiraju u posjedu lopte na vlažnom travnjaku Olimpica. Norvežani još nisu uspjeli organizirati napad.

1′ – Kakva prilika za Italiju. Već na startu tukao je glavom Pelle, ali lopta odlazi tik pokraj gola.

1′ – Započela je utakmica između Italije i Norveške.