‘MODRI’ NE LEŽE WENGERU Chelsea – Arsenal 2:0

epa

Samo tri dana nakon poraza od Dinama u Maksimiru u susretu 1. kola skupine F Lige prvaka (1-2), nogometaši Arsenala izgubili su još jednom, ovoga puta sa 0-2 (0-0) na gostovanju kod engleskog prvaka Chelseaja u susretu 6. kola Premier lige.

Chelsea je do pobjede stigao pogocima Kurta Zoume (53) i Edena Hazarda (90+1), čiji udarac se odbio od jednog obrambenog igrača Arsenala i prevario Čecha na vratima.

Arsenal niti na Stamford Bridgeu nije utakmicu završio sa 11 igrača, štoviše ovoga puta je kraj dočekao s dva igrača manje. U završnici prvog poluvremena je zbog udaranja Diega Coste isključen Gabriel Paulista, da bi u 79. minuti crveni karton dobio i Santi Cazorla.

Arsenal je tako ostao četvrti na ljestvici sa 10 bodova, koliko ima i treći Manchester United, dok je Chelsea skočio na 10. mjesto sa sedam bodova.

Vodi Manchester City s maksimalnih 15 bodova, drugi Leicester City ima 11.