MLADA REPREZENTACIJA OSTALA BEZ EURO-A Šveđani potopili ‘Vatrene’

EPA/BJORN LINDGREN

Hrvatska U-21 reprezentacija izgubila je u ponedjeljak odlučujuću utakmicu za odlazak na Europsko prvenstvo u Poljskoj koje se održava sljedeće godine protiv Švedske, koja je u Trelleborgu slavila sa 4:2.

Do vodstva su došli naši reprezentativci u 23. minuti preko Stipe Perice, ali veselje je kratko trajalo. Već tri minute kasnije Šveđani su izjednačili sa bijele točke – precizan je bio Wahlqvist. Tim je rezultatom završeno poluvrijeme, a domaćini su u nastavak krenuli uraganski.

U samo 11 minuta srušili su sve nade hrvatskih reprezentativaca, postigavši čak tri gola. Olsson je pogodio u 53., Hallberg u 58., a Strandberg u 64. minuti. Do kraja susreta naši nogometaši uspjeli su samo smanjiti na 4:2 U 67. minuti pogodio je Filip Benković.

Bilo je ovo posljednje kolo kvalifikacija, koje Švedska, inače aktualni europski prvak, završava na prvom mjestu sa 24 boda. Druga je Španjolska s 23, a ‘Vatreni’ su treći sa 20 bodova. Samo osvajač skupine osigurava plasman na EURO.