MESSI JUNAK DVOBOJA: Sporting – Barcelona 1-3

epa05166735 FC Barcelona's Argentinian striker Lionel Messi (3L) jubilates his goal during the Spanish Primera Division soccer match between Sporting Gijon and FC Barcelona played at Molinon stadium in Gijon, Asturias, northern Spain, 17 February 2016.  EPA/ALBERTO MORANTE

U zaostalom susretu 16. kola Primere Barcelona je slavila u Gijonu protiv Sportinga s 3-1 i dodatno se odvojila na čelu ljestvice od pratitelja.

Junak dvoboja bio je Leo Messi koji je u Gijonu postigao dva gola i prešao brojku od 300 pogodaka u Primeri u dresu Barcelone. Jubilarni, 300. pogodak Messi je zabio ljevicom s vrha kaznenog prostora u 25. minuti za vodstvo od 1-0, a čudesnom Argentincu je  za 300 golova bilo potrebno manje od deset godina, dok je njegov najveći konkurent Cristiano Ronaldo zabio je 246. Inače, prvi pogodak u Primeri Messi je postigao protiv Albacetea 2005. godine.
Sporting je izjednačio preko Carlosa Castra već u 27. minuti, a Messi u 31. minuti opet dovodi Katalonce u vodstvo. U 62. minuti Luis Suarez, koji je asistirao Messiju za prva dva gola, promašuje kazneni udarac, a Urugvajac se iskupljuje golom za 3-1 pet minuta kasnije.
Za Sporting je cijelu utakmicu protiv svog matičnog kluba odigrao Alen Halilović, dok je u dresu Barcelone svih 90 minuta odradio Ivan Rakitić.
Barcelona sada ima šest bodova od Atletica i sedam od Real Madrida, koji večeras u Ligi prvaka igra kod Rome.