Mandžukić opet strijelac

epa05711744 Juventus' Mario Mandzukic reacts during the Italy's Cup soccer match Juventus Fc vs Atalanta Bergamasca Calcio at Juventus Stadium in Turin, Italy, 11 January 2017.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Hrvatski napadač Mario Mandžukić ovog tjedna je u odličnoj golgeterskoj formi. Nakon što je prije četiri dana u Ligi prvaka zabio dva gola Real Madridu, u nedjelju je bio strijelac u 32. kolu talijanskog nogometnog prvenstva u pobjedi Juventusa 3-0 protiv Sampdorije.

Mandžukić je u 45. minuti efektno zabio za vodstvo Juvea na dodavanje Brazilca Douglasa Coste. Na 2-0 povisio je Benedikt Höwedes (60), a konačnih 3-0 postavio je Sami Khedira (75). Asistent za sva tri pogotka bio je Douglas Costa.

Ivan Strinić ostao je na klupi za pričuve Sampdorije.

U derbiju 32. kola AC Milan je na San Siru protiv Napolija odigrao 0-0, ali gosti su u sudačkoj nadoknadi (90+2) mogli doći do pobjede. No, udarac Arkadiusza Milika sa sedam metara čudesno je obranio vratar Milana Gianluigi Donnarumma.
Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je do 70. minute za domaćine, a jedinu prigodu imao je u 11. minuti, ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola.
Marko Rog je ponovno dobio skromnu minutažu u Napoliju, u igru je ušao tek u 87. minuti.

Fiorentina je propustila priliku da se bodovno poravna sa Milanom, budući da je protiv slabašnog SPAL-a odigrala samo 0-0. Hrvatski veznjak Milan Badelj zbog ozljede nije bio u sastavu Fiorentine

Večeras u gradskom derbiju sastaju se Lazio i Roma.