Manchester United svladao Real Madrid na jedanaesterce

epaselect epa06106143 (L-R) Manchester United midfielder Marouane Fellaini, Real Madrid midfielder Luka Modric, and Real Madrid defender Raphael Varane in action during the first half of the International Champions Cup match at Levi's Stadium in Santa Clara, California, USA, 23 July 2017.  EPA/JOHN G. MABANGLO

Nogometaši Manchester Uniteda svladali su Real Madrid sa 2-1 (1-0, 1-1) boljim izvođenjem jedanaesteraca u prijateljskoj utakmici odigranoj na Levis stadionu u Santa Clari.

Zidaneova momčad je još uvijek bez Cristiana Ronalda, ali se ravnopravno borila protiv skupocjenog sastava Josea Mourinha. Manchester je poveo pogotkom Lingarda u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Sve je u toj akciji napravio Anthony Martial koji je u slalomu po lijevoj strani prošao između Danija Carvajala, Lucasa Vazqueza i Luke Modrića te servirao loptu engleskom veznjaku koji je samo morao gurnuti u mrežu.

Luka Modrić je odigrao prvo poluvrijeme, a onda ga je u drugom zamijenio Mateo Kovačić. Zidane je u drugom dijelu dvoboja igrao s novih 11 igrača, a sličan je potez napravio i Mourinho koji je u poluvremenu osmoricu iz početne postave ostavio u svlačionici.

U novonastalom odnosu snaga Real je došao do izjednačujućeg pogotka u 69. minuti, kada je Victor Lindelof srušio Thea Hernandeza u kaznenom prostoru Manchester Uniteda, a Casemiro bio siguran realizator kaznenog udarca. To je bio konačan rezultata osnovnog dijela utakmice.

Momčadi su za pobjedu izvodile jedanaesterce, a uspješnijim su se pokazali igrači Manchester Uniteda i njihov vratar David De Gea, nesuđeni član Reala. Od petorice izvođača u momčadi europskog prvaka samo je Quezada bio precizan, a među nepreciznima se našao i hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. Nisu ni igrači Manchestera bili mnogo uspješniji, ali za pobjedu je bilo dovoljno da Mkhitaryan i Blind pošalju loptu u mrežu.

Manchester United će sljedeću utakmicu na sjevernoameričkoj turneji odigrati u noći sa srijede na četvrtak (1.30 sati) protiv Barcelone u Landoveru, a iste će večeri (5 sati) u Los Angelesu Real Madrid odmjeriti snage s Manchester Cityjem.