MANCHESTER CITY, EVERTON I STOKE: Favoriti u polufinalu engleskog Liga kupa

epa05046177 Southampton's Shane Long (C) in action with Manchester City's Martin Demichelis (L) and Bacary Sagna (R) during the English Premier League soccer match between Manchester City and Southampton at The Etihad Stadium, Manchester, Britain, 28 November 2015.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Sva tri dvoboja engleskih premijerligaša s drugoligašima u četvrtfinalu Liga kupa završili su pobjedama favorita i plasmanom u polufinale Manchester Cityja, Evertona i Stokea.

Manchester City je na svom stadionu svladao Hull s uvjerljivih 4-0 zahvaljujući pogocima Bonyja u prvom te Iheanachoe i dvostrukog strijelca Kevina de Bruynea u drugom poluvremenu, dok je jedini strijelac za goste bio Robertson.
I Stoke je kao domaćin svladao Sheffield Wednesday, a strijelci za 2-0 bili su Afellay i Bardsley.
Jedini je od prvoligaša gostovao Everton, ali je momčad iz Liverpoola već nakon 28 minuta vodila 2-0 protiv domaćeg Middlesbrougha pogocima Deulofeua i Lukakua te tu prednost zadržala do kraja utakmice.
U srijedu je na rasporedu posljednja četvrtfinalna utakmica u kojoj se sastaju premierligaši Southampton i Liverpool. Polufinalni dvoboji bit će igrani u siječnju sljedeće godine, a finale na Wembleyju zakazano je za 28. veljače.