Mali Leganes srušio Messijevu Barcu

Nogometaši Leganesa šokirali su Barcelonu pobijedivši sa 2-1 (0-1) aktualnog prvaka Španjolske u utakmici 6. kola La Lige.

Barcelona je povela u 12. minuti pogotkom Coutinha i sve do 52. minute držala prednost, da bi unutar samo jedne minute Leganes došao do velikog preokreta. Prvo je u 52. minuti Marokanac El Zhar nadskočio Vermaelena i glavom svladao Ter Stegena. Samo minutu poslije grubo je pogriješio Gerard Pique. U pokušaju da izbije loptu iz svog kaznenog prostora idealno je poslužio Oscara Rodrigueza koji je lakoćom poslao loptu u nebranjenu mrežu.

To je prvi poraz Barcelone u novoj sezoni, što ostavlja prostor Real Madridu da se barem jednim bodom na gostovanju u Sevilli probije na čelo prvenstvene ljestvice.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu, a u završnici je njegov snalažljiv udarac, koji je mogao donijeti izjednačenje Barceloni, zaustavio domaći vratar Cuellar.

U drugoj utakmici 6. kola Villarreal je slavio sa 3-0 (0-0) na gostovanju kod Athletica u Bilbau. Strijelci za pobjedu gostiju bili su Fornals (65), Mori (80) i Ekambi (89).