LP: PPD Zagreb – Kristianstad 26-23, važni bodovi za osminu finala

Zagreb, 25.02.2017 - Utakmica rukometne lige prvaka izmeðu Zagreb PPD-a i IFK Kristianstada u Areni Zagreb. Na slici Olafur Andres Gudmundsson iz Kristianstada.
foto HINA/ Damir SENÈAR /ds

Rukometaši PPD Zagreba u subotu su u 12. kolu skupine B Lige prvaka na domaćem terenu pobijedili švedski Kristianstad sa 26-23 (13-11), te su napravili značajan korak ka osvajanju šestog mjesta u skupini, posljednjeg koje vodi u osminu finala.

Zagreb je stalno bio u prednosti, u prvom poluvremenu ona je nekoliko puta dostigla tri gola viška. U nastavku se popela na četiri gola prednosti (17-13), ali Šveđani u 39. minuti dolaze do poravnanja (17-17). No, u sljedećih devet minuta Zagreb je napravio seriju 6-1 i od tada više nije bila upitna pobjeda hrvatskog prvaka.

Kod Zagreba najefikasniji je bio Igor Vori sa pet golova, a Darko Cingesar, Stipe Mandalinić i Domagoj Pavlović zabili su po četiri. U redovima gostiju Jerry Tollbring zabio je šest, a Olafur Gudmundsson pet pogodaka.

Šesti Zagreb sada ima sedam bodova, koliko i Celje Pivovarna Laško, dok je švedski Kristianstad zadnji sa šest bodova. Do kraja natjecanja u skupini Zagreb gostuje kod Pick Szegeda (4. ožujka), te na svom terenu dočekuje Celje (9. ožujka).