LP: Manchester City – PSG 1-0

epa05256023 Paris Saint-Germain's Thiago Motta (R) in action against Manchester City's Sergio Aguero (L) during the UEFA Champions League quarter final, second leg soccer match between Manchester City and Paris Saint-Germain in Manchester, Britain, 12 April 2016.  EPA/NIGEL RODDIS

Nogometaši Manchester Citya plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu u Manchesteru pobijedili PSG s 1-0 (0-0). U prvom dvoboju u Parizu bilo je 2-2.

Pogodak vrijedan prolaza za City zabio je Kevin de Bruyne u 76. minuti, dok je u 30. minuti domaći napadač Sergio Aguero promašio kazneni udarac.

City se po prvi puta u povijesti plasirao u polufinale Lige prvaka, a to je učinio preko najskuplje momčadi na svijetu, koja u dvije utakmice nije našla naćina kako slomiti sastav iz Engleske. Manchester je potpuno zasluženo došao do prolaza među četiri najbolje ekipe Europe, jer su u prvom dijelu promašili i kazneni udarac, dok su zvijezde iz Pariza razočarale na Ettihadu, te zapravo ispali bez prve bodbe.

Dvoboj je započeo bombom Ibrahimovića u 17. minuti iz slobodnog udarca s 35 metara, koju vratar domaćina Hart krajnim naporom odbija u korner. Šest minuta kasnije uzvraća Aguero udarcem s 18 metara, koji odlazi tik pored vratnice. U 30. minuti domaćini popuštaju najveću priliku susreta – gostujući vratar Trapp ruši Aguera u kaznenom prostoru, a Argentinac je s “bijele točke” poslao loptu mimo desne vratnice.

Drugo poluvrijeme obilježilo je obostrano gruba igra sve do 76. minute kada Belgijanac de Bruyne radi potez utakmice, s 20 metara preciznim šutem pogađa sami kut vrata Parižana za vodstvo Citya.  PSG se ukazala velika šansa u 79.minuti kada Cavani izlazi sam pred Harta, koji čudesno brani i sprječava izjednačenje i dramu u završnici.

MANCHESTER CITY – PSG 1-0

Pred 54.000 gledatelja na stadionu Ettihad sudio je Carlos Velasco iz Španjolske.

Strijelci: 1-0 de Bruyne (76)

Promašeni penal: Aguero (City, 30)

MANCHESTER CITY: Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy, Fernando, Fernandinho, Navas, Silva (Delph, 87), De Bruyne (Toure, 84), Aguero

PSG: Trapp; Aurier (Pastore, 61), Thiago Silva, Marquinhos, Maxwell; Motta (Lucas 43), van der Wiel, Rabiot; Di María, Cavani, Ibrahimović