LP – Juventus i Leicester City u četvrtfinalu

epa05809474 Leicester's Jamie Vardy (R) and Sevilla's Daniel Carrico vie for the ball during the UEFA Champions League round of 16 first leg match between Sevilla and Leicester City, at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville, Andalusia, Spain, 22 February 2017.  EPA/JULIO MUNOZ

Nakon Real Madrida, Barcelone, Bayerna i Borussije Dortmund, plasman u četvrtfinale Lige prvaka izborili su Juventus i Leicester City.

Juventus je u uzvratnom dvoboju osmine finala u Torinu pobijedio Porto 1-0 i tako potvrdio pobjedu 2-0 iz prve utakmice, dok je Leicester City pobijedio Sevillu 2-0 nadoknadivši gol zaostatka iz prve utakmice u kojoj je izgubio 1-2.

Torinska ‘Stara dama’ je rutinski odradila uzvratni dvoboj i niti jednog trenutka nije bilo upitno tko će dalje. Portove nade u moguće čudo nestale su u završnici prvog dijela kada je Maxi Pereira isključen zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, a Paulo Dybala sigurno realizirao kazneni udarac. Nastavku susreta Juventus je mirno odradio.

Mario Mandžukić je odigrao cijeli susret za Juve, dok je Marko Pjaca ušao u igru u početkom drugog dijela.

U drugom dvoboju gledali smo pravu dramu i veliku pobjedu Leicester Cityja koji je prvi put u povijesti izborio četvrtfinale Lige prvaka. ‘Lisice’ su u prvom susretu izgubile 1-2, a na svom travnjaku slavile 2-0 za veliki podvig. Sevilla je mogla izboriti barem produžetak, no gosti su u 80. minuti promašili kazneni udarac, a tragičar je postao Steven N’Zonzi.

Domaćin je do vodstva stigao više sretno nego spretno u 27. minuti. Riyad Mahrez je iz slobodnog udarca ubacio pred suparnički gol, a lopta je u gužvi pogodila Wesa Morgana u nogu i završila iza leđa Sergia Rica. U 53. minuti Sergio Escudero je sjajnim udarcem sa više od 25 metara uzdrmao vratnicu, a samo minutu kasnije Marc Albrighton je zabio za 2-0.

U 75. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog karton isključen Samir Nasri, no pet minuta kasnije Sevilla je mogla do pogotka kojim bi izjednačila rezultat iz prve utakmice. Priliku utakmice imao je Steven N’Zonzi, ali je promašio jedanaesterac, točnije njegov udarac je obranio Kasper Schmeichel.

Posljednja dva putnika u četvrtfinale doznat ćemo u srijedu kada su na rasporedu posljednje dvije uzvrate utakmice osmine finala. Monaco će na svom travnjaku protiv Manchester Cityja loviti dva gola zaostatka nakon što su Englezi dobili prvu utakmicu 5-3, dok će Atletico Madrid na svom travnjaku ugostiti Bayer Leverkusen nakon što je u prvom susretu slavio 4-2.

Ždrijeb parova četvrtfinala je 17. ožujka, prve utakmice četvrtfinala na rasporedu su 11. i 12. travnja, a uzvrati su tjedan dana kasnije.