LP: Bayer Leverkusen – Atletico Madrid 2:4

epa05807385 Atletico Madrid's Saul Niguez celebrates after scoring the 1-0 lead during the UEFA Champions League Round of 16, first leg soccer match between Bayer Leverkusen and Atletico Madrid in Leverkusen, Germany, 21 February 2017.  EPA/FRIEDEMANN VOGEL

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Atletico Madrid je slavio kod Bayer Leverkusena s 4-2 (2-0) i stekao veliku prednost pred uzvrat za dva tjedna na svom Calderonu.

Pobjedu su Atleticu donijeli pogoci Saula Nigueza (17), Antoinea Griezmanna (26),  Kevina Gameira (59pen) i Fernanda Torresa (87), dok su strijelci za Bayer bili Karim Bellarabi (48) i Stefan Savić (68ag).  Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu i bio je asistent kod četvrtoga gola Atletica, dok je Tin Jedvaj ostao na klupi njemačke momčadi.

U sjajnoj utakmici odlučila je napadačka moć sastava Diega Simeonea, koja je u Leverkusenu zabila čak četiri gola i praktički je već osigurala četvrfinale.

Atletico je sjajno započeo utakmicu i već nakon 26 minuta vodio je s 2-0. U 17. minuti veznjak Španjolaca Saul Niguez je prošao po desnoj strani i preciznim šutem izvan šesnaesterca pogodio same rašlje. U 26. minuti katastrofalno je pogriješio branič domaćih Dragović, loptu je prihvatio Gameiro, koji je sačekao da dođe njegov sunarodnjak Griezmann, a ovaj je lako pogodio nebranjenu mrežu.   U 30. minuti prva prilika Bayera, no opasni udarac Slovenca Kampla obranio je vratar Moya.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Bayer je smanjio. Ubačaj Henrichsa s desne strane dočekao je Bellarabi i spretno je sproveo u mrežu. Samo dvije minute kasnije Gameiro je pogodio vratnicu, no u 59. minuti francuski napadač je bio precizan iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Dragović upravo nad Gameirom. U 68. minuti novi gol Bayera – ubačaj Brandta sa strane vratar Atletica Moya je odbio u noge svog braniča Savića i lopta je odsjela u mreži.

Potvrdu pobjede Atletica i vjerojatni prolaz “ovjerio” je Torres, koji je ušao u 78. minuti, a u 87. je iskoristio precizan nabačaj Vrsaljka i glavom pogodio sami kut vrata za konačnih 2-4.

BAYER – ATLETICO 2-4

Pred 30.000 gledatelja na BayAreni sudio je Jonathan Collum iz Škotske.

Strijelci: 0-1 Saul Niguez (17), 0-2 Griezmann (26), 1-2 Bellarabi (48), 1-3 Gameiro (59pen), 2-3 Savić (68-ag), 2-4 Torres (87)

BAYER : Teno; Wendell, Toprak, Dragović, Henrichs; Brandt (Bailey, 87), Kampl, Aranguiz, Bellarabi (Pohjapalo, 62); Haevertz (Voland, 56), Hernandez Chicharito.

ATLETICO: Moya; Vrsaljko, Savić, Gimenez, Filipe Luiz; Koke, Gabi, Saul Niguez, Carrasco (Torres, 78); Griezmann (Correa, 78), Gameiro (Thomas, 71)