UŽIVO: HRVATSKA SE RASPALA NAKON ODLIČNOG POČETKA Slijedi borba za broncu

EPA/JACEK BEDNARCZYK

POLUFINALE EUROPSKOG PRVENSTVA PRATITE UŽIVO:

Utakmica je gotova. Španjolska će u finalu igrati protiv Nijemaca, a Hrvatska se bori za broncu protiv Norveške.

60′ Sedmerac za Hrvatsku – De Vargas brani, ali brani i odbijenu loptu. Gotovo je. 33:29

59′ Čupić dobio dvije minute. Sa sedam metara Rivera pogađa i peti put.

58′ Sedmerac za Hrvatsku. De Varga brani Štrleku. Španjolska već slavi.

57′ Tomas fantastično ‘frče’ loptu, Alilović nemoćan; Marić iz teške situacije zabija s crte

56′ Raul Entrerrios pogađa – sijevnulo je izvana, Slišković brzo odgovara, Španjolska na +3

55′ Brzi pogodak – Karačić iz koraka

54′ Slišković se diže, ali gađa blok. Tomas odmah kažnjava. Poklonili još jednu loptu Španjolcima, Tomas za +4. Novi time-out

54′ Španjolska brzo vraća na +2, Rivera precizan s krila

53′ Šebetić iz vrlo teške situacije postiže važan pogodak s igračem manje

52′ Španjolci gube loptu – Horvat iz kontre za -1. Sedam metara za Španjolce, Marić dobio dvije minute. Rivera nepogrešiv.

50′ Garcia se diže i pogađa, Stevanović nemoćan. S druge strane, izgubljena lopta u napadu

49′ Dvije minute ‘hlađenja’ za Guardiolu. Horvat iz teške situacije puca u vratara, ali dosuđen je sedmerac – Šterbik nemoćan protiv Štrleka (25:24)

48′ Karačić gubi loptu, novi napad Španjolaca. Maqueda opet puca, Stevanović ovog puta brani

47′ Maqueda pogađa nakon dugog, dugog španjolskog napada

45′ Španjolci pod pritiskom gube loptu, novi napad Hrvatske. Šebetić iz daljine para španjolsku mrežu. Cijela klupa je na nogama, poziva tribine. Španjolska zove time-out; Hrvatska na -1

44′ Slišković pogađa iz daljine, niko mu ne izlazi na blok

43′ Tomas postiže pogodak, Španjolska se vraća na +3

42′ Šebetić ušao u igru, Slišković daje loptu ‘u prazno’

42′ Kopljaru sude probijanje, ali Slišković odmah krade loptu. Horvat se ‘bacio’ i ostao ležati. Kopljar je odšepao na klupu

41′ Dušebajev gubi loptu, Štrlek iz kontre siguran. Tribine su se probudile. Dušebajev opet puca nisko, Stevanović brani

40′ Aguinagalde puca, Hrvatskoj pomađu Stevanović i vratnica. Duvnjaku se s druge strane sudi probijanje. Propuštena još jedna prilika

39′ Slišković fantastično pogađa, Hrvatska smanjuje na -3 s igračem manje

38′ Štrlek dobio dvije minute, Španjolci sedmerac. Rivera ponovno siguran

38′ Lijepa asistencija Kopljara, Marić pogađa za 21:19; Španjolci rade pritisak na suce, traže isključenje Duvnjaka, suci žuti karton daju i Željku Babiću

37′ Aguinagalde ponovno ostao sam – postiže svoj peti pogodak

36′ Horvat traži podršku s tribina

35′ Španjolska daje gol s igračem manje – Dušebajev pogađa (21:17); prekršaj na Karačiću – dosuđen sedmerac. Horvat siguran

34′ Karačić usio pogoditi, i iznudio je pritom prvo isključenje na utakmici – dvije minute na klupu će Moros

34′ Dušebajev potegnuo, lpta za nas, Marino Marić odmah pogađa. S druge strane, novi brzi gol Garcije

33′ Horvat! Napokon pogodak, pokupio je ‘otpadak’ i pogodio.

32′ Novo probijanje Hrvata, lopta usporena, bez ideja u napadu. Španjolci rade prijestup.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme. Španjolska ima prvi napad. Stevanović je na golu, Horvat umjesto Čupića. Stevanović upisuje prvu obranu, s druge strane gubimpo loptu. Guardiola odmah kažnjava, Evo Španjolske na +5

30′ Kraj prvog poluvremena, Španjolska vodi 18:14

30′ Karačić radi prekršaj u napadu, Aguinagalde – sam na crti – obrana nam ‘pušta’

29′ Španjolski pivoti u većini slučajeva su sami kao duhovi. Aguinagalde ponovno precizan (17:14)

28′ Lopta nam se ‘vuče’ u napadu. Čupić ponovno ne pogađa (16:14)

28′ Ponovn naivno ispali – Dušebajev proigrao samog Ugaldea, koji lobom vara Alilovića

27′ Novi time-out Hrvatske, Španjolska nam napravila 5:0. Kopljar postiže svoj četvrti pogodak

27′ Nova bezidejnost u napadu, Španjolci iz kontre povećavaju vodstvo – ponovno Ugalde

26′ Španjolci preko kontre do prvog vodstva – precizan Ugalde

25′ Španjolci nisu iskoristili priliku za prvo vodstvo, Hrvatska bez ideje u napadu

24′ De Vargas ‘pročitao’ Čupića, probao u bliži kut, ali španjolski vratar brani

23′ Čupić u pokušaju brzog gola gubi loptu, Garcia s druge strane kažnjava. Španjolci su došli do izjednačenja, Babić zove time-out

23′ Karačićev udarac prozujao pored vratnice, Španjolci odmah kažnjavaju

22′ Karačić ‘iznenadio’ Španjolce. Na drugoj strani novih sedam metara, suci kažu obrana iz prostora. Stevanović na vratima – Rivera ponovno siguran

21′ Sedam metara za Španjolsku, faul na Aguinagaldeu, Rivera precizan

20′ Karačić pokušava, Šterbik brani. Dušebajev radi faul u napadu, Kopljar snažno puca, Šterbik na krivoj nozi. Hrvatska opet na +3

19′ Velika podrška s tribina hrvatskim igračima

19′ Garcia se probio do crte, lako pogađa

18′ Karačić odlično pronalazi Sliškovića, ovaj zabija za 11:8

17′ Aguinagalde je otresao kopljara, pogađa s crte za 10:8

16′ Bomba Sliškovića, opet smo na +2. Duvnjak se vraća u igru, Duvnjak krade loptu, čupić pogađa iz kontre!

15′ Hrvatska obrana ispala, Garcia ostavljen sam, pogađa za 8:7

14′ Lopta je prošla na crtu, a precizan je Aguinagalde

13′ Duvnjak pronašao Štrleka, koji iz teške situacije postiže svoj drugi pogodak večeri. Hrvatska je na 8:5

12′ Odličan pogodak sliškovića za povratak na +2

11′ Nakon pokušaja Šebetića, Alilović s druge strane brani udarac Aguinagaldeu. Duvnjakov udarac završava u bloku, s druge strane je precizan Aguinagalde. (6:5)

9′ Nakon španjolskog faula u napadu, Štrlek ponovno pokušava s krila – ovog puta vara Šterbika

8′ Slišković puca pored gola, Španjolci su se vratili nakon time-outa

8′ Enterrios daje odličnu loptu za Maquedu, koji pogađa za 5:4

8′ Štrlek pokušava s krila, Šterbik njegov udarac brani

7′ Victor Tomas iz teške situacije pogađa iza Alilovića

6′ Entrerrios pogađa za 4:2, Kopljar dobija žuti karton. Snažan udarac Kopljara završava iza Šterbika, Hrvatska ponovno na +3

5′ Nova obrana Alilovića, suci nam sude prijestup

5′ Duvnjak pogađa za 4:1, Španjolska zove time-out

4′ Alilović brani Canellasu

3′ Nova ukradena lopta, čupić je precizan. Brz gol Španjolaca – pogodio je Entrerrios. kopljar pogađa za novih +2

2′ Nakon pogreške Španjolaca, iz kontre pogađa Marino Marić

1′ Utakmica je počela! Slišković je potegnuo, ali intervenirao je Šterbik

20:57 Igrači su na parketu, izvode se nacionalne himne Španjolske i Hrvatske

20:56 Suci večerašnje utakmice su Česi Vaclav Horacek i Jiri Novotny

20:45 “Moramo dati sve od sebe, moramo poginuti na terenu i poslije toga što god da se dogodi. Mi ćemo biti zadovoljni”, rekao je Petar Metličić za RTL. Dodao je kako se utakmica kao ona protiv Poljske događa ‘jednom u sto godina’.

“Pripremili smo se taktički, moramo biti srčani i motivirani. Polufinale se ne igra svaki dan”, rekao je dodavši kako se nada da će Hrvatska ponoviti barem jedan dio kao protiv Poljske.

17:46 Hrvatski rukometaši večeras od 21 sat igraju polufinale Europskog prvenstva u Poljskoj protiv Španjolaca. Nakon fantastične utakmice protiv Poljaka, koju su ‘Kauboji’ dobili sa 14 razlike, a kojoj se malo tko nadao, hrvatski će rukometaši u svom sedmom uzastopnom polufinalu na Euopskim prvenstvima pokušati izboriti svoje drugo finale.

Naslov europskog prvaka jedino je koje nedostaje u ‘rezimeu’ hrvatske rukomentne reprezentacije. U posljednja četiri međusobna susreta hrvatski su rukometaši protiv španjolaca slavili tri puta. Ukupno, ovo im je jedanaesti međusobni ogled. U posljednjem je slavila Španjolska s 29:28, u utakmici za treće mjesto na Europskom prvenstvu u Danskoj 2014. godine.

Španjolski novinari u petak su istaknuli kako je Hrvatska najslabija reprezentacija od svih polufinalista, potkrijepljujući to porazima od Norveške i Francuske. Novinar Marce pobjedu nad Poljskom okarakterizirali su kao neočekivanom, a rasplet skupine, ispadanje Poljske i Francuske ‘znanstvenom fantastikom’. Naglasili su i kako je Hrvatska oslabljena nedostatkom Vorija, Ivića i Stepančića. Ipak, podcrtavaju ime Domagoja Duvnjaka, jednog od najboljih rukometaša svijeta, za kojeg pak naglašavaju kako i nije u nekoj šuterskoj formi.

Hrvatski su rukometaši u fialu Europskog prvenstva posljednji puta bili 2010. godine. Imaju li naši reprezentativci snage, koncentracije i bezobraznosti da taj uspjeh ponove i ove godine, vidjet ćemo od 21 sat.