LOŠ START KVALIFIKACIJA ZA OLIMPIJSKE Hrvatska izgubila od Danske

EPA/Henning Bagger

Hrvatski rukometaši su porazom od Danske 24-28 (9-11) u petak započeli nastup u Herningu na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre.

Nakon što su ostavili Dance na 11 pogodaka u prvom poluvremenu, izabranici Željka Babića su u 15 minuta drugog poluvremena primili 10 pogodaka te dopustili domaćim rukometašima da stvore prednost od pet pogodaka. U 53. minuti Hrvatska se približila na samo pogodak zaostatka (22-23), ali su Danci u završnici ponovno iskoristili promašaje naših rukometaša i slavili s 28-24.

Strijelce hrvatske reprezentacije je sa sedam pogodaka predvodio Manuel Štrlek. Pet golova je postigao Denis Buntić, a po tri Domagoj Duvnjak, Zlatko Horvat i Luka Cindrić. Najbolji igrač Danske bio je Mikkel Hansen s osam pogodaka, a pet je postigao Kasper Sondergaard. Vratar Niklas Landin obranio je čak četiri sedmerca našim igračima.

U prvom dvoboju Norveška je svladala Bahrein s 35-29, ali su Norvežani prednost protiv autsajdera stvorili tek u posljednjih deset minuta utakmice.

Hrvatski rukometaši će u subotu protiv Bahreina (18 sati) tražiti prvu pobjedu na turniru, čime bi zadržali izglede za osvajanje jednog od prva dva mjesta koja vode na Olimpijske igre u Rio de Janeiru. U drugom dvoboju subotnjeg programa (20.30 sati) igrat će Danska i Norveška.