Liverpool, CSKA, Qarabağ, Sporting i APOEL izborili Ligu prvaka

epa06158574 Sporting's Seydou Doumbia (L) celebrates with his teammates Sebastian Coates (C) and Bruno Fernandes (R) after scoring a goal during the UEFA Champions League playoff, 2nd leg soccer match between FC Steaua Bucharest and Sporting CP in Bucharest, Romania, 23 August 2017.  EPA/ROBERT GHEMENT

Nogometaši Liverpoola nakon dvije godine izbivanja vraćaju se u Ligu prvaka. Večeras su na Anfieldu u uzvratnoj utakmici playoffa svladali Hoffenheim sa 4:2.

Nogometaši Jürgena Kloppa posao su praktički odradili već u prvom dijelu. U desetoj minuti na asitenciju Manéa pogosio je Emre Can, povisio je Salah u 18. minuti, a ogromno vodstvo od 3:0 dobio je Can u 21. minuti na asistenciju Firmina. U 28. minuti Hoffenheim je preko Utha smanjio na 3:1. U drugom poluvremenu pala su još dva gola, po jedan na obje strane. U 63. je pogodio Firmino, a u 79. na asistenciju Kramarića Sandro wagner.

Hrvatski reprezentativci Dejan Lovren i Andrej Kramarić odigrali su cijeli susret.

Ligu prvaka izborili su i nogometaši CSKA Moskve, koji su kod kuće sa 2:0 slavili protiv Young Boysa. Golove su postigli Shchennikov i Dzagoev. Iako je momčad Københavna slavila sa 2:1 protiv Qarabağa, azerbajdžanska momčad prošla je u Ligu prvaka. U prvoj su utakmici slavili sa 1:0, a danas izgubili 2:1, pa zbog gola u gostima prolaze u najelitnije nogometno natjecanje.

Sporting je s 5:1 pobijedio FCSB, a nogometaši Slavije iz Praga i APOEL-a odigrali su bez pogodaka, ali Ciprani idu u Ligu prvaka zbog pobjede 2:0 u prvoj utakmici.